Książka, albo kursy do nauki C++

Witam, chciałbym zacząć się uczyć programowania. Nie wiem czemu, ale większość programów z książek, albo kursów nie działała w kompilnatorach jakie miałem. Więc prosiłbym o podanie jakiejś najaktualniejszej, a zarazem przejrzystej książki do nauki programowania w c++. 

Lubie twój post, za bycie tak bez sensownym jak to tylko możliwe. Obok słowa bezsens w słowniku powinien znajdować się odnośnik do tego czegoś wyżej. Nie wiemy, ani z jakich kompilatorów korzystałeś, a nie z jakich książek, co więc można ci pomoc, jak jesteś przypadkiem nieuleczalnym? Lepiej zrobisz jak podasz kod programu + kompilator jakiego używasz i błąd który on zwrócił w trakcie kompilacji, to może ktoś pomoże ci przez wskazanie co jest źle w kodzie.

Dzięki za miłe przyjęcie mojego postu :> 

  1. Kompilnator jakim się posługiwałem to CodeBlocks, a nie działały mi 2 pierwsze programy ( już dalej nie próbowałem ) z Symmfonii c++ i z większość z Kursu C++ ( Od zera do gier kodera ).

  2. Chciałem zacząć naukę od c++, bo to polecili mi koledzy, którzy są już zaawansowani w tych sprawach. Ale dziękuję za sugestię :^)

Codeblocks to nie kompilator, tylko IDE. Jeśli zainstalowałeś, go bez kompilatora, to nic dziwnego, że nie chciało ci działać: http://wiki.codeblocks.org/index.php?title=Installing_a_supported_compiler

Polecam wykłady profesorów z uczelni technicznych. 

 

 

 

Co to znaczy, że program nie działa? Nie kompiluje się?

Jeżeli już chcesz zaczynać przygodę od C++ wybierz współczesną książkę (nie starszą niż 2-3 lata). Warto zainwestować w aktualny podręcznik: Poszukaj pod hasłem “Prata” czy “Deitel” na początek.

Osobiście mogę polecić portal cpp0x.pl, również cplusplus.com (jeśli znasz angielski), a jeśli chodzi o książkę, polecam Symfonia C++ Standard (Jerzy Grębosz), z nią stawiałem pierwsze kroki, napisana w bardzo ciekawy sposób.

 

Jeśli piszesz pod win, (a zapewne tak właśnie jest) polecam właśnie CodeBlocks (pobierasz z TEGO linku).

 

Pozdrawiam

Zobacz kurs na youtube . Wystukaj Mirosław Zelent c++. Masz tam 30 minutowe poradniki . 15 odcinkow podstaw, 15 obiektowki. Sam się uczyłem, wszystko fajnie i jasno wytłumaczone. Jeżeli nie chce ci się bawić z instalowaniem kompilatora do C::B ( choć powinienes ), pobierz dev c++. Darmowy troszkę gorszy od codeblock’sa , ale do nauki w sam raz. Przecież odrazu Antywirusa pisać nie będziesz.

 

Jak Ci nie działało to mogłeś coś nie tak przepisać, lub zainstalować C::B bez kompilatora, jak już mówiono.

Tu masz opisane jak skompilować program w code::blocks.

http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/Poziom-1/Uruchamiamy-pierwszy-program/6

Napisz czy ta metoda Ci działa. Jeśli nie działa to napisz jaki błąd Ci wywala na dole lub zrób zrzut ekranu.

Jest ‘Symfonia c++’ i ‘symfonia c++ standard’. Ta pierwsza jest przestarzała, druga ma kilka wydań. Symfonia według mnie jest najlepsza jeśli zaczynasz programowanie od języka c++, chociaż niektórzy sądzą, że jest zbyt dziecinna.

Język C++ jest dość kompatybilny wstecz (nawet programy w C się często kompilują), więc większość programów powinno Ci działać.