Ksiazka do java


(Kossak) #1

Witam. Szukam książki lub kursu: polskiego o języku Java. Mam na myśli podstawy Java. Znam c++ i mam pojęcie o programowaniu. I proszę o pomoc w którą stronę się rozwijać z Java. Myślałem o androidzie. Słyszałem o biznes Java. Pozdrawiam.


(fedora24x) #2

http://javastart.pl/

http://javastart.pl/static/darmowy-kurs-java/

http://webhosting.pl/Kurs.Javy…Praktyczne.programowanie.czesc.I

http://naukajavy.pl/kurs-jezyka-java

 

więcej na:

https://www.google.pl/search?client=ubuntu&channel=fs&q=kursy+javy&ie=utf-8&oe=utf-8&gfe_rd=cr&ei=N4tVVeGGOsOv8wfu-oGQDg

 

Co jak co ale tego jest pełno w internecie :slight_smile:


(hindus) #3

 

No to już zależy od Ciebie co Ci podpasuje najlepiej… Moim zdaniem Android jest ok, ale na sam początek zacząłbym od prostych programów w konsoli, żeby oswoić się ze składnią i działaniem.


(fedora24x) #4

 

 

Jak mój poprzednik napisał, wszystko zalezy od twoich preferencji, ale i tak musisz poeksperymentować w “domowym warsztacie” a gdy już uznasz że nie jesteś już początkującym to możesz na Androida po programować, jakieś aplety (powoli się z tego wycofuje się), jakieś gry i programy online.


(Kossak) #5

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. będę dążył do pisania aplikacji mobilnych. Ciężko troszkę “przeuczyć” się na inny język , ale widzę że Java to najlepsze rozwiązanie na wolnego strzelca z ambicjami. Dziękuję i pozdrawiam.


(Ilion) #6

Poszukaj na stronie Helionu. Jest tam wiele książek o javie


(Frankfurterium) #7

 

1/3 słaba, 1/3 stara i 1/3 źle przetłumaczona.


(Ilion) #8

 

A znajdź mi jakieś inne polskie wydawnictwo specjalistyczne dot. komputerów.


(samonek4) #9

Java Core - Cay S. Horstmann, Gary Cornell

 

Uwaga dzisiaj jest promocja na tą książkę - można ją kupić za 18zł:

http://helion.pl/ksiazki/java-podstawy-wydanie-viii-cay-s-horstmann-gary-cornell,javpd3.htm

 

Kiedyś się z tego uczyłem i nic lepszego nie znajdziesz.


(Frankfurterium) #10

 

Słowo klucz pogrubione i podkreślone. Książek z polskich wydawnictw nieszczególnie warto czytać (chociaż ostatnio Helion nieco się poprawił, głównie przez nie tłumaczenie co ważniejszych zwrotów). Znajomość technicznego (co nie znaczy “zaawansowanego”) angielskiego to podstawa, bez której nie wyjdziemy z początków podstaw znajomości żadnego języka programowania i technologii towarzyszących.


(Ilion) #11

 

Cóż, mówię biegle po angielsku. Sam jestem programistą. Napisałem polskie , bo autor wyraźnie napisał:

 


(hindus) #12

Ale to raczej zarzut do autora tematu, że szuka książek po polsku :wink:


(Kossak) #13

Cóż. Nie każdy wyśmienicie zna aby angielski. Wybaczcie , ale jestem młody i jednak sam sobie daje rade we wszystkim. A PAN co powiedział ze bez zaawansowanego angielskiego ni rusz…bto bardzo się myli. Pozdrawiam, dziękuje za odpowiedzi.


(hindus) #14

No to ja też Ci powiem, że bez zaawansowanego angielskiego ani rusz :wink: Chyba, że chcesz pozostać na poziomie hobbystycznym, można i tak :slight_smile:


(Kossak) #15

Ma Pan na myśli to, że zaawansowany Angielski jest niezbędny w programowaniu? Rozumiem i domyślam się, że pracując w jakiejś firmie informatycznej priorytetem jest znajomość języka Angielskiego, ale wspominam tylko, że jestem młody; programuje dla zabawy uczę się myślenia abstrakcyjnego, piszę swoje proste programy, dlatego by w przyszłości, pracować/posiadać w firmie informatycznej. Więc odpowiem tyle, że w tej chwili programuje dla zabawy, wiedzy, hobby czy z ciekawości. Angielski znam średnio tylko nie lubię czytać książek napisanych po Angielsku. 

 

Pozdrawiam bardzo serdecznie. :slight_smile:


(Ilion) #16

 

Cóż, lepiej się doucz tego angielskiego, bo 99% bibliotek ma dokumentację tylko po angielsku.


(mikolaj_s) #17

“PAN” to od Polskiej Akademii Nauk? :D  Przeczytaj lepiej netykietę.

 

Co do książki to mając jako podstawę C++ warto sięgnąć po Thinking in Java, potem przeglądnąć serię od Horstmanna. A swoją drogą ciekaw jestem, kiedy pojawią się książki opisujące od podstaw java 8, żeby nowi programiści od razu uczyli się nowych rozwiązań.

 

Angielskiego i tak warto się uczyć, chociaż jak się go zna słabo to lepiej uczyć się po polsku, a język studiować równolegle.


(hindus) #18

 

Ujmę to rysunkiem :slight_smile: 16hp0uh.png

 

I jest to niezależne, czy piszesz dla siebie, czy pracujesz w firmie. Co więcej, nie tyczy się to wyłącznie informatyki. Dlatego zachęcam do opanowania języka (naprawdę nie jest trudny) zwłaszcza w części technicznej. Jak nie książki, to choćby stackoverflow można przeglądać i szybko znajdować rozwiązania problemów.