Książka do Pascala?

(Marcin E Pc) #1

Witam!

Jaką możecie polecić ksiażkę do Pascala? W szkole się zaczynamy go uczyć ale ja chce szybciej, lepiej, dokłądniej i więcej się nauczyć. Myślałem o: tej.Co o niej sądzicie.Czy jest sens uczyć się Pascala? Ja aktualnie jestem w trakcie nauki PHP, więc mniej więcej wiem o co chodzi.

(inż. Piniol) #2

Książki o programowaniu w Pascalu Pana Marciniaka są jednymi z najlepszych na rynku :slight_smile: Czyli dla mnie jak najbardziej :slight_smile:

(Nazwa2) #3

Ja mogę Ci jeszcze polecić "Praktyczny kurs Turbo Pascala" Tomasza M. Sadowskiego.

A jak będziesz kupował już jakąś książkę to kupuj jak najnowsze wydanie.

(Marcin E Pc) #4

Jak najnowsze, to wiem, ale jak teraz patrzę to najnowsza p.Marciniaka jaką znalazłem jest z 2001r. Reszta jest 95-97 a to już chyba mało aktualne?

(inż. Piniol) #5

Bo Pascal nie jest już tak popularny jak kiedyś, więc nie opłaca się wydawać nowych książek.

(Kubakuderski) #6

więc od czego teraz zaczyna się naukę programowania?

(inż. Piniol) #7

Zacząć można jak najbardziej od Pascala, w programowaniu najważniejsze jest zrozumienie pewnych zasad i poznanie struktur, a potem poznanie kolejnych języków przychodzi w miarę łatwo :slight_smile:

(Marcin E Pc) #8

A czy jest on jeszcze dziś wykorzystywany? Czy tylko potrzebny do nauki i nie warto jest się jego uczyć dokładnie, tylko tyle co w szkole a wziąć się za jakiś inny język (C++?). I widzę że opłacalne jest nabycie tych książek z allegro, tylko że nie wiem który to rok ale zadałem pytanie sprzedającemu, oczekuję na odpowiedź. Jeżeli są one z '97 (a więc 11lat!, a to w dobie komputerów wieki), to chyba napewno się coś zmieniło? I chyba już nie będzie opłacalnym kupowanie tak starych podręczników?

Doczytalem, książka z '95 roku, więc 13lat, to trochę dużo... Czy jest sens kupowania tak starej książki?