Książka do Pascala?

Witam!

Jaką możecie polecić ksiażkę do Pascala? W szkole się zaczynamy go uczyć ale ja chce szybciej, lepiej, dokłądniej i więcej się nauczyć. Myślałem o: tej.Co o niej sądzicie.Czy jest sens uczyć się Pascala? Ja aktualnie jestem w trakcie nauki PHP, więc mniej więcej wiem o co chodzi.

Książki o programowaniu w Pascalu Pana Marciniaka są jednymi z najlepszych na rynku :slight_smile: Czyli dla mnie jak najbardziej :slight_smile:

Ja mogę Ci jeszcze polecić “Praktyczny kurs Turbo Pascala” Tomasza M. Sadowskiego.

A jak będziesz kupował już jakąś książkę to kupuj jak najnowsze wydanie.

Jak najnowsze, to wiem, ale jak teraz patrzę to najnowsza p.Marciniaka jaką znalazłem jest z 2001r. Reszta jest 95-97 a to już chyba mało aktualne?

Bo Pascal nie jest już tak popularny jak kiedyś, więc nie opłaca się wydawać nowych książek.

więc od czego teraz zaczyna się naukę programowania?

Zacząć można jak najbardziej od Pascala, w programowaniu najważniejsze jest zrozumienie pewnych zasad i poznanie struktur, a potem poznanie kolejnych języków przychodzi w miarę łatwo :slight_smile:

A czy jest on jeszcze dziś wykorzystywany? Czy tylko potrzebny do nauki i nie warto jest się jego uczyć dokładnie, tylko tyle co w szkole a wziąć się za jakiś inny język (C++?). I widzę że opłacalne jest nabycie tych książek z allegro, tylko że nie wiem który to rok ale zadałem pytanie sprzedającemu, oczekuję na odpowiedź. Jeżeli są one z '97 (a więc 11lat!, a to w dobie komputerów wieki), to chyba napewno się coś zmieniło? I chyba już nie będzie opłacalnym kupowanie tak starych podręczników?

Doczytalem, książka z '95 roku, więc 13lat, to trochę dużo… Czy jest sens kupowania tak starej książki?