Książka do sql

Polecono nam do przedmiotu bazy danych podręcznik:

SQL dla każdego - Rafe Coburn

Tylko że nie mogę znaleźć nigdzie innej wersji niż z 2001 roku. Czy zatem ten podręcznik jest warty kupna, czy sql się od tej pory nie zmienił?

Mi tam wystarcza “MySQL Rozmówki - Zark Greant - Chris Newman” - i wątpię czy coś innego jest potrzebne do baz danych.

Sam właśnie zaczynam podobny przedmiot i z tego co zdążyłem się dowiedzieć, w 2003 była pewna modyfikacja standardów języka, ale była ona raczej nieznaczna (SQL:2003), mnie polecono dwie pozycje

Beynon-Davis Paul - “Systemy baz danych”

Richard Stones, Neil Matthew - “Bazy danych o PostgreSQL. Od podstaw”

pierwsza z nich jest na pewno aktualizowana i wydawana w 2003, jak jest z drugą to ciężko mi powiedzieć.

Ta książka traktuje temat baz danych raczej po macoszemu, od strony, przeciętnego użytkownika MySQL’a prezentując w zasadzie tylko konstrukcje zapytań.

Też się zastanawiam nad książką o mysql. Podstawy to jakieś mam (mam książkę o php gdzie mysql jest też poruszany). Ciekawie wygląda książka ‘SQL dla każdego’, ale ten rok 2001…

Rzeczywiście nie zaznaczyłem że potrzebuje książki nie tyle do mysql ile do omówienia języka sql, gdyż będziemy pisac w sql serverze 2005. Wiec powinno to być obszerne i przejrzyste omówienie sql i porównanie miedzy roznymi systemami baz jak mysql, ms server, oracle, postgre.

Może wybrać cos z tego:

http://ksiazki.skryptoteka.pl/kategoria.php?id=sql