Książka do sql

(Ewageo) #1

Polecono nam do przedmiotu bazy danych podręcznik:

SQL dla każdego - Rafe Coburn

Tylko że nie mogę znaleźć nigdzie innej wersji niż z 2001 roku. Czy zatem ten podręcznik jest warty kupna, czy sql się od tej pory nie zmienił?

(Marek Ciarkowski) #2

Mi tam wystarcza “MySQL Rozmówki - Zark Greant - Chris Newman” - i wątpię czy coś innego jest potrzebne do baz danych.

(Airborn) #3

Sam właśnie zaczynam podobny przedmiot i z tego co zdążyłem się dowiedzieć, w 2003 była pewna modyfikacja standardów języka, ale była ona raczej nieznaczna (SQL:2003), mnie polecono dwie pozycje

Beynon-Davis Paul - “Systemy baz danych”

Richard Stones, Neil Matthew - “Bazy danych o PostgreSQL. Od podstaw”

pierwsza z nich jest na pewno aktualizowana i wydawana w 2003, jak jest z drugą to ciężko mi powiedzieć.

Ta książka traktuje temat baz danych raczej po macoszemu, od strony, przeciętnego użytkownika MySQL’a prezentując w zasadzie tylko konstrukcje zapytań.

(system) #4

Też się zastanawiam nad książką o mysql. Podstawy to jakieś mam (mam książkę o php gdzie mysql jest też poruszany). Ciekawie wygląda książka ‘SQL dla każdego’, ale ten rok 2001…

(Ewageo) #5

Rzeczywiście nie zaznaczyłem że potrzebuje książki nie tyle do mysql ile do omówienia języka sql, gdyż będziemy pisac w sql serverze 2005. Wiec powinno to być obszerne i przejrzyste omówienie sql i porównanie miedzy roznymi systemami baz jak mysql, ms server, oracle, postgre.

Może wybrać cos z tego:

http://ksiazki.skryptoteka.pl/kategoria.php?id=sql