Książka java jdk oraz java

Siema szukam książek java jdk oraz java.

 

Książka musi być dobra cena do 300zł za sztukę.

 

 

z góry dzięki za pomoc.

Na początek HeadFirst Java (koniecznie wydanie drugie), potem wątki ze StackOverflow i artykuły z Javacodegeeks. Po załapaniu podstaw (Java Core/SE) nie ma co się ładować w książki, bo poszczególne technologie i frameworki rozwijają się strasznie dynamicznie i słowo pisane o nich deaktualizuje się wkrótce po druku, a blogosfera jest megaaktywna i chętnie dzieli się wiedzą.

Ja bym jeszcze polecił darmowe źródło: http://docs.oracle.com/javase/tutorial/ może nie znajdziesz tu mega “haxów”, ale na podstawę by potem zacząć samemu uczyć się rozwiązywać problem w oparciu o dokumentację + internet wystarczy.

Dzięki wam za odpowiedź oczywiście like, chętnie wykorzystam to co napisaliście.

 

Może jest jeszcze ktoś kto ma inne pomysły ?.

Na studiach uczyłem się z Java Podstawy Programowania oraz Java Kompedium Programisty od Helionu (w sumie możesz kupić tylko tą drugą). Dla osoby która nigdy nie siedziała w javie są bardzo dobre. 

 

Serię headfirst znajdziesz w pełni legalnie i za darmo tutaj po ang: http://it-ebooks.info/

Dodatkowo javastart.pl 

Zacznij od http://docs.oracle.com/javase/tutorial/ - wystarczy na początek, jeżeli nigdy wcześniej nie programowałeś w jakimś innym języku i w zasadzie potrzebujesz nauczyć się programować to możesz spróbować “Thinking in Java”.

Jak już przeczytasz i ogarniesz powyższe to przeczytaj: https://java.net/downloads/jfjug/SCJP%20Sun%20Certified%20Programmer%20for%20Java%206-0071591060.pdf  albo nowsze http://www.goodreads.com/book/show/12800744-ocp-java-se-7-programmer-study-guide dowiesz się trochę od kruczkach i ciekawostkach które mogą Ci ułatwić życzie. Następną w kolejce poleciłbym “Effective Java Second edition” od Blocha. Po jej przeczytaniu będziesz umiał napisać poprawnie to co do tej pory myślałeś że umiesz chociaż byłeś w błędzie (equals, hashcode itp). Później “Java concurrency in practice” żebyś dowiedział się jak dużo jeszcze nie wiesz. Jeżeli dalej będziesz spragniony wrażeń to możesz sobie poczytać jls i jvms: http://docs.oracle.com/javase/specs/

Po przeczytaniu tego wszystkiego i przyswojeniu w praktyce wróć tutaj i daj znać jak Ci się podobało :wink: (ps. mi się podobało)

Bardzo dziękuję wam za pomoc :), w bardzo dużym stopniu ułatwiliście mi naukę gdyż nie muszę tego szukać sam. Jeszcze raz dzięki i like dla was.

Kto powiedział, że to jest legalne?

Większość książek jest dostępna w trybie online/pdf bez uiszczania opłaty. Są w jakimś % wrzucone książki nielegalnie, ale to mniejszość. 

 

(ze stajni Orelly nie ma się co martwić)