Książka o HTML, dzięki której zrobię stronę

Cześć.
Potrzebuje książki dzięki której zrobię stronę internetową swojej pasieki. Kiedyś się interesowałem webmasterka ale było to kilkanaście lat temu, mam trochę czasu i chciałbym się pobawić.
Możecie coś polecić?
Na razie HTML i css. Jak to wykonam zajmę się jakimś systemem zarządzania treścią.

Mocno nieaktualna, ale świetnie ucząca podstaw które jak najbardziej są nadal aktualne. Po prostu w ostatnich latach HTML i CSS został mocno rozszerzony i brak w tej książce informacji o tych tych rozwiązaniach - fakt ułatwiają one mocno robienie niektórych rzeczy, ale uważam, że warto wiedzieć jak to się robiło “po staremu”, a dzięki temu, że uczy się z tej książki myślenia to później wystarczy doczytać o nowościach które ułatwiają życie.
Książka o jakiej mówię to: HTML, XHTML i CSS. Biblia. Helionu.

Jeśli byś się na nią zdecydował to proponuję poszukać używanej gdzieś na alledrogo albo olx, powinna być do dostania za jakieś 30-50zl.

Ogólnie chyba mam jeszcze jakąś książkę na ten temat, niestety tylko ten tytuł na ten moment pamiętam, a do biblioteczki nie mam dostępu i nie wiem kiedy będę w domu gdzie mam książki.

Jeśli znasz angielski to nie wyrzucaj pieniędzy na książki tylko zajrzyj na www.w3schools.com albo www.tutorialspoint.com.

Mogę polecić Ci https://helion.pl/ksiazki/html-i-css-zaprojektuj-i-zbuduj-witryne-www-podrecznik-front-end-developera-jon-duckett,htcswv.htm#format/d . Posiadam tą książkę, wszystko jest opisane w przystępny sposób poparty przykładami. Zawsze też możesz poczytać kursy dostepne w sieci np. http://www.kurshtml.edu.pl/index.html

Czy książka

HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW. Podręcznik Front-End Developera

jest uaktualniona o html5?

Potwierdzę to, co napisał @anon43200831 - adres, pod którym można się naprawdę sporo nauczyć. Co ważne - w całości po polsku:
http://www.kurshtml.edu.pl/index.html
Sam wiele z tego korzystałem, jeszcze w poprzedniej odsłonie tego kursu.

Zaglądam tam również ale jestem bardzo przywiązany do książek w postaci papierowej.

Jeżeli chodzi o Html5 to jest około 30 stron, ale to bardzo ogólna wiedza.

Jest sporo ksiażek, jednak moim zdaniem najwygodniej bedzie po prostu nauczyć się tworzenia stron z sieci, jest wiele kursow online ( darmowych oraz płatnych). Jak również wiele tutoriali na youtubie, na ktorych również masz ładnie podane jak to ogarnąć.

Polecam na początek darmowe cms, takie jak Drupal. Możesz ściągnać wszystko ze strony, poza tym znajdziesz tam spore wsparcie techniczne ( poradniki jak również forum).

Sam jestem podobnego zdania. Jest wiele ksiązek, jednak wiedza ciągle się aktualizuje. I trudno jest kupić sobie ksiażkę która będzie aktualna w danym momencie. Podstaw w ten sposob można sie jak najbardziej nauczyć. Jednak bardzej skomplikowanych rzeczy już nie. O szczegóły trzeba pytać sie w sieci.
Polecam blogi programerskie. Jaj ten http://jakicms.com/