Książka o programowaniu


(Salazaar) #1

Witam, mam pytanie. Którą książkę byście polecali do nauki C++ dla kogoś kto jeszcze nigdy nie programował tą: http://helion.pl/ksiazki/wstpcp.htm

czy tą: http://helion.pl/ksiazki/cppdk.htm w opiniach tej 1 czytałem cos takiego: Książka bardzo fajna ale mam kilka zastrzeżeń:

* można było użyć innego kompilatora np. Dev C++

* brakuje plików wykonywalnych (exe)

* książka uczy jak programować ale tylko w okienku konsoli

Jeśli ktoś chce kupić książkę to lepiej żeby znał jakiś język programowania albo jego kawałek.

Chciałem ją kupić, ale po przeczytaniu tego waham się. Brak plików wykonywalnych exe to jednak bardzo duży ubytek wg. mnie. A za tą 2 przemawia komentarz Nawet zupełny nowicjusz zdobędzie dzięki niej bardzo solidne podstawy do dalszej pracy. Ja osobiście bardzo chwale książki Sokoła. Za tą 2 przemawia że jest wydana w 2005 a ta 1 w 2002 Co polecacie???????

Prosze o pomoc


(Sawyer47) #2

Jeżeli chodzi o C++ to najlepsza jest chyba Symfonia C++, sam kupiłem niedawno i zaczynam poznawać C++ (jestem na 505 stronie symfonii).

Niedawno wydrukowano najnowsze, drugie wydanie, kosztuje poniżej 80zł, ponad 1200 stron wspaniałej lektury ;] Ze strony autora można ściągnąć źródła programów, żeby ich nie przepisywać.

Uważam, że dla każdego początkującego programisty Symfonia C++ standard to pozycja obowiązkowa.

Ja kupiłem na allegro, dużo jest ofert: http://allegro.pl/search.php?string=Symfonia+C%2B%2B


(Skr3czu) #3

Lepiej chyba tą:

:arrow: http://helion.pl/ksiazki/wstpcp.htm


(Salazaar) #4

a tam jest na allegro pare tych tomow


(Sawyer47) #5

http://allegro.pl/item150623786_symfoni ... lka_0.html

Tak wygląda najnowsze wydanie.


(Salazaar) #6

wiec ktore polecasz?

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 17:58

sory refleks juz nie ten


(Airborn) #7

Nook to że to wydaje Helion jeszcze o niczym nie świadczy, Symfonia akurat zdecydowanie najlepsza książka dla amatorów C++


(Salazaar) #8

i jeszcze jest taka sprawa ze nie mam w pelni aktywnego konta allegro dopiero dzis zalozylem listu nie przyslali jeszcze listu. Czy ma ktos jakies konto do udostepnienia mi na potrzeby kupna ksiazki lub moglby kupic ja w moim imieniu?

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 18:22

zauważyłem też zdanie: "która może być czytana zarówno przez zawodowego informatyka, jak i przez programistę-amatora znającego tylko język BASIC." Ja nie znam języka Basic. Czy jest to książka dla mnie?


(Airborn) #9

tak, Grębosz tłumaczy wszystko od podstaw, wraz z licznymi przykładami

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 18:51

wszystko zależy od tego jak bardzo zaawansowane programy chcesz pisać, oraz czy przeczytanie i przerobienie, nie ograniczy się tylko do przeczytania i przerobienia i przerobienia ale i do zrozumienia...


(Salazaar) #10

a ewentualnie jaką książkę byście polecali po przeczytaniu i przerobieniu Symfonii?

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 19:06

"kiedy zaczynałem przygode z symfonia grebosza to nie znalem zadnego jezyka programowania...i wcale mi to nie utrudnilo zycia ] ta ksiazka jest napisana jezykiem wrecz banalnym ...i dlatego moze z niej korzystrac kazdy ..doslowie kazdy !!" - kocham takie opinie kupowanych książek :slight_smile:


(Airborn) #11

jak Ci przypasuje Grębosz, to może "Pasja C++" również jego autorstwa? ale sądze, że po Symfonii będziesz miał na tyle podstaw zaaplikowanych, że wszelkie braki uzupełnisz poprzez google


(Salazaar) #12

szablony, pojemniki i sytuacje wyjątkowe w C++. Mógłbyś mi bardziej rozszerzyć ten opis, tzn co się w niej znajduje dokładniej?


(Sawyer47) #13

Pasja to jest raczej uzupełnienie po przeczytaniu i zrozumieniu Symfonii, tytuły się uzupełniają. Kup Symfonie, jak ci się bardzo spodoba do i tak kupisz Pasję bo będziesz chciał wiedzieć więcej ;] Na początek Symfonie, ja też nie znam żadnego języka programowania, stawiam pierwsze kroki w C++ i Symfonia bardzo mi pasuje.


(Salazaar) #14

dzięki - kupuję na pewno symfonię. A nad pasją się zastanowie. Mam nadzieję, że po przeczytaniu wszystkich 4 tomów (ew.) będę w stanie programować icon_krzywy.gif


(Airborn) #15

przeczytanie i zrozumienie symfonii + jakieś własne projekty które Ci zawitają po drodze do głowy zajmie Ci zapewne kilka miesięcy, dopiero potem zacznij się zastanawiać co dalej...