Książki o procesorach (przewidywanie skoków)

Na studiach z architektury komputerów miałem do wyboru tematy na referat:

  1. Charakterystyka architektury wybranego (jednego lub kilku), aktualnie stosowanego, procesora wykorzystywanego w telefonach komórkowych

  2. Sposoby prekognicji biegu programu / Metody przewidywania skoku

Postanowiłem wybrać temat drugi, bo wydaje mi się, że więcej o tym w internecie. W każdym razie muszę zrobić konspekt do końca weekendu i w necie i tak jest mało o tym dlatego chciałbym zasięgnąć wiedzy z książek, czy ktoś mógłby mi podać jakieś książki, gdzie znajdę informacje, bo w necie słabo z tym :confused:

Sprawdzałeś w manualach Intela?

Może jeszcze referat za ciebie napisać?

Studiować znaczy poszukiwać.

Dlatego szukam informacji, gdzie się da - a forum zdaje się być do tego odpowiednim miejscem *_* bo jeśli ktoś siedzi w temacie, to nie problem mu podać tytuł książki

Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie. A podejrzewam, ba - jestem pewien, że w nich będzie to opisane i to najlepiej pod względem technicznym, jak się tylko da.

No bo tak nie bardzo wiem o jaki manual Ci chodzi… ten plik pdf dołączony do obojętnie jakiego procesora?

Szukałeś w bibliotece?

Jedyne co znalazłem w bibliotece to J. Biernat - Architektura komputerów, ale tam również ubogo o tym :confused:

Może poszukaj w necie anglojęzycznym. Sprawdzałem. Materiału jest na gigabajty.

To mnie naprowadź tylko pod jakim hasłem szukałeś?

Dokładnie takim, jak tytuł twojego referatu. Tylko w języku angielskim. Zresztą predykcja i prekognicja, to z natury mało rdzenne polskie słówka, tylko odangielska łacina. Więc już pół frazy masz.

Chodzi mi o ten ponad 3000 stronicowy manual :slight_smile: Tutaj akurat architektura Intel® 64 oraz IA-32. Ale zdaje się, że to nie problem, bo nie wspomniałeś nic o wymogach odnośnie architektury procesora.

Próbowałem szukać na podstawie kluczowych słów i nic nie znalazłem :confused:

Dodane 26.04.2013 (Pt) 10:14

Ale znalazłem coś co być może mnie poratuje - tylko, że moje pytanie brzmi:

Na TEJ STRONIE jest mowa o skokach dynamicznych i statycznych

Natomiast na TEJ STRONIE jest mowa o warunkowym i bezwarunkowym

Czy to jest to samo?