Ksiązki oraz tutki w kierunku animacji 3d


(Dekebipixel) #1

Wybaczcie ale znacie może jakieś ciekawe książki w kierunku animacji 3d oraz programowania w języku polskim?

Potrzebuje masy informacji do projektu.


(-Arlena-) #2

Ja nie kojarzę. Sorry, że oddalam się od tematu, ale chciałam spytać czy znasz jakieś książki z językami obcymi? Interesuję mnie język hiszpański.


(Wincenty Pstrowski) #3

Nie zrozumiałem o co dokładnie pytasz, czy o tutki w języku polskim czy o oprogramowanie, w którym gui jest po polsku czy o programowanie “po polsku” polskie języki programowania :wink: ?? Z tym drugim będzie raczej cienko ponieważ większość materiałów (niezależnie do jakiej aplikacji) będzie napisana w języku angielskim. W takim wypadku korzystanie z angielskojęzycznych materiałów w programie, który komunikuje się po polsku jest męczarnią. Zacznij od wybrania programu lub programów do modelowania i animacji, które Cię zainteresują. Ja mogę Ci ze swojej strony podsunąć darmowy Blender, program nie ma polskiej wersji językowej ale wydano do niego kilka książek w języku polskim, niestety większość z nich, jeśli nie wszystkie jest już trochę przestarzała ponieważ programem targają gwałtowne przemiany. Aktualne tutoriale do tego narzędzia znajdziesz tu: http://www.blender.art.pl/ jest to trochę klaustrofobiczne forum ale na pewno materiału tam nie brak. Istnieje oczywiście cała masa innych, bardziej profesjonalnych programów o których możesz poczytać tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Modelowanie-D,Kategoria,Windows,56.html i na http://www.max3d.pl/


(Dekebipixel) #4

Chodzi mi konkretnie o książkę w języku polskim która mogła by mi lepiej przybliżyć świat animacji 3d wraz z ideą programu (fajnie jak by liznęła coś z programowania). Ma na to zapotrzebowanie. Co do linków dziękuje bardzo. Blendera widziałem fajnie że jest za free, póki co znam trochę maye no i bawię się w zbrushu. Co do języka polskiego no cóż z pewnością taki materiał będzie mi się lepiej przyswajało zważywszy na fakt że mój poziom z języka ang. to coś między intermediate a up. intermediate

Jak byś miał coś na oku to daj info bądź linka(tutoriale też mogą być:>) jak coś z góry dziękuje


(Marcinkta) #5

Jeśli jesteś zaznajomiony z językiem C++ i z animacją wiążesz konkretne plany to polecam zakup http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/103479 … erowa.html .

Nie jest to książka stricte dla początkujących, można powiedzieć, że dla początkujących w branży animacji ;-). Bardzo ważne dla Ciebie jest to że została przełożona na język polski ( oczywiście sam kod przykładów to j. angielski ale są dobrze opisane ).

W połączeniu z maya lub, jak wspominał kolega Wincenty… z blenderem masz już niezły start w naukę/ podszkolenie się animacji 3D postaci i nie tylko.

Powodzonka


(Dekebipixel) #6

Widzę że bardzo sensowny tytuł mam nadzieje że podołam.

Dzięki za info