Księgowość stacjonarna czy online?

Hej, założyłam JDG - sprzedaż elektroniki, i zastanawiam się co zrobić z księgowością?
Czy powinnam kupić jakiś program?
czy można działać w sieci?
można gdzieś to za darmo ogarnąć?
czy nie bawić się zdecydować się na stacjonarną księgową

niby takie nic, a spędza mi sen z powiek:(

Przez “stacjonarną” rozumiesz fizyczną księgową?
To zależy, czy chcesz sam to ogarniać, czy nie. Nie jest to nic trudnego, ale trzeba się trochę podszkolić. Kilka stówek zostanie w kieszeni i co może ważniejsze nie traci się czasu na rozmowy i łażenie do biura / wysyłkę dokumentów.

Ja tam ogarniam to sam. Zajmuje mi to 30 minut miesięcznie, ale mam tylko ok. 20 - 30 dokumentów co miesiąc.

Całkiem fajny (chociaż ostatnio trochę przekombinowali, ale ciągle jest OK) i darmowy moduł księgowy ma mBank w ramach konta firmowego. Dodatkowo za opłatą można mieć wsparcie fizycznej osoby - konsultacje, księgowanie dokumentów, zeznania itp. Na początek można wykupić sobie szkolenie za bodaj 150zł. Potem już nic nie płacisz.

Na pewno księgowość online będzie lepsza od instalowanej lokalnie na komputerze. Choćby dlatego, że masz do niej zawsze dostęp i nie musisz się tak martwić utratą danych oraz ich odzyskiwaniem przy reinstalacji komputera itp.
Można profilaktycznie co miesiąc wyeksportować sobie KPiR do Excela i zapisać na jakimś OneDrivie, czy Dropboxie.

Oczywiście inaczej to wygląda w dużej firmie, z własnym działem finansowym. Ale dla małej działalności uważam, że rozwiązania online z ewentualną płatną pomocą w razie potrzeby, są optymalne.

Online. Z jakimś programem w rodzaju i firma czy podobnym.

1)Nic nie trzeb instalować. Pada komputer, to się dowolny inny bierze loguje i wystawia faktury itp.

2)Nie trzeba archiwizować danych.

3)Część RODO biorą na siebie.

4)Dostęp w dowolnym miejscu, z dowolnego komputera/telefonu.

5)Jak mamy księgową/księgowego lub biuro, nie trzeba ganiać z fakturami. Wystarczy dać dostępy.

Wady takie, że musi być internet.

Rozwiązanie mieszane. Stacjonarne biuro, z którym osobiście kontaktujemy się sporadycznie np. w celu określenia strategii działań fiskalnych celem realizacji określonego zamierzenia.