KSOD po zalogowaniu

Witam.

To długa historia, a zatem…

Rozpoczęło się od niewiadomej treści BSOD-a (bluescreenu) w momencie w ktòrym powinno się pojawić logo systemu Microsoft Windows Vista, wtedy użyłem narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania z płytki instalacyjnej - i pomogło, zamiast BSOD-a zaczął się pojawiać KSOD (blackscreen) przed zalogowaniem - w tym samym momencie co wcześniej BSOD. Po bardzo długich poszukiwaniach znalazłem rozwiązanie - trochę pokombinowałem z uprawnieniami (icacls C:\Windows* /grant everyone:(F) /T i inne) i udało mi się usunąć KSOD przed zalogowaniem, teraz logo Visty się pojawia i można się zalogować. Już myślałem że “wygrałem” i że sobie pogram… Skądże! :evil: Jak na złość - pojawił się KSOD po zalogowaniu. Myślałem że czegoś nie dokończyłem przy uprawnieniach i jeszcze z nimi kombinowałem - bez skutku. Pragnąłbym dodać że po załadowaniu gałęzi SOFTWARE do regedita z płyty instalacyjnej, Userinit w HKEY_LOCAL_MACHINE\MySOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon ma przecinek na końcu ścieżki do userinit.exe - czy tak powinno być? Pròbowałem to zmienić, niestety “wraca”. Jakieś pomysły? Przywracanie systemu nie działa, “format c:” nie wchodzi w grę.

Dziękuję za wszystkie pomysły.

Pozdrawiam! !!

Tym sobie przybiłeś gwóźdź do trumny. Nie można w ten sposób przyznawać uprawnień do wszystkich plików systemowych, gdyż ich ochrona polega właśnie na ograniczeniu dostępu dla normalnych kont użytkowników.

W tej sytuacji jedynym opłacalnym rozwiązaniem jest reinstalacja systemu.

Tak powinno być.

Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale przecież mogę znowu użyć komendy icacls ograniczając użytkownikom uprawnienia jeżeli coś zepsułem…

A no i ja nie szukam prostego rozwiązania ktòre nie spowoduje w przyszłości problemòw tylko czegoś co w jakikolwiek sposób pozwoli wystartować system z dysku C:\ abym mògł zresetować uprawnienia i ogòlnie przywrócić system do stanu średniej używalności :slight_smile:

@EDIT: A niech to! Gdzieś mi wyparował \Boot\BCD… No to zabieram się do robienia kopii zapasowej :\

@EDIT2: Oookej, \Boot\BCD udało się naprawić ale KSOD po zalogowaniu wciąż jest…

@EDIT3: JEST! DZIAŁA :smiley: Powodem najprawdopodobniej jest jakiś wirus… A uratował mnie komunikat zachęcający do zakupu płatnej wersji Aviry… To pewnie ich nowa metoda ochrony przed wirusami :smiley: Mogłem dzięki niemu włączyć przeglądarkę internetową, i to nie byle jaką bo Maxthona 3 ktòrego gadżety teraz pomogą wystartować explorera.exe :slight_smile: Co powinienem zrobić po odzyskaniu tej “jednorazowej sprawności” systemu?

@EDIT4: Mam jednorazową pełną sprawność systemu. Co poza skanowaniem Malwarebytes Anti-Malware powinienem zrobić?

@EDIT5: Wygląda na to że całe zamieszanie spowodował Firewall Online Armor który zablokował kilka plików systemowych… Nie wiem jak to się dalej potoczy, na razie poza miliardem uruchomionych skanowań normalnie korzystam z systemu jak gdyby nigdy nic :slight_smile:

@EDIT6: Dobra, mam tymczasową ochronę, zrobiłem sobie w Klikach (Stary, dobry Multimedia Fusion Developer 2) programik który się uruchamia z autostartu w rejestrze i może uruchomić Maxthona 3, Explorer.exe, Menedżera zadań i jeszcze dla bezpieczeństwa ma drugą metodę uruchomienia Maxthona 3 jakby pierwsza zawiodła :smiley: Co prawda komputer będę uruchamiał w taki sposób że nikt, absolutnie nikt poza mną nie będzie wiedział “Co ja, do jasnej […] robię” :smiley: tym samym zyskując prawdopodobnie najbezpieczniejszy komputer na świecie, ale przynajmniej o ile się nie pogorszy będę miał tymczasowe rozwiązanie… Mam nadzieję że programik będzie działał, ale skoro “zachęcacz” (Tak mnie zachęcił, że teraz nigdy nie zakupię ich pełnej wersji - Darmowa bardziej mnie zabezpiecza :D) Aviry wystartował z autostartu w rejestrze to i ten programik powinien… Obecnie jedynym problemem jest niedziałający Windows Aero :smiley:

@EDIT7: Na wszelki wypadek, jako iż komunikat “zachęcający” do zakupu pełnej wersji Aviry jest tylko raz na dobę, sprawdzę czy udało mi się naprawić komputer dopiero o 23:59 :slight_smile: Wtedy też powiadomię czy problem rozwiązany. (Eh, ale z drugiej strony tak z tym programikiem pokombinowałem i go poustawiałem że teraz nie będę mógł korzystać z żadnej z porad w której jest cokolwiek o restarcie komputera… No cóż, przynajmniej dzięki temu musząc “poprawiać” forumowe porady pod swój komputer zyskam na doświadczeniu :D)

@EDIT8: Niestety nie działa. Spròbuję uruchomić Avirą ponownie i zrobię przywracanie systemu, może się uda…

@EDIT9: Udało się uruchomić przez Avirę po raz kolejny, okazało się że “bardzo mądry” Online Armor zablokował mój program, odblokowałem i powinno działać (Na razie ryzykował jednakże nie będę :D)… Problem uważam za zażegnany, odpowiedzi i tak “nima” a teraz już sobie jakoś poradzę.

Pozdrawiam! !!