Kto już miał styczność z Windows 11?

Ciekawi mnie ile ludzi z naszego forum testuje Windows 11 i czy on działa już w miarę stabilnie i czy jest sens już go próbowania?
Od kilku dni korci mnie aby pobrać Insidera ale zdam się na Was i zapytam- jak on działa?:slight_smile:
Pozdrawiam i poczytam:-)

I po co ci to? Nie lepiej poczekać i na spokojnie zainstalować stabilną wersję. Zwłaszcza wtedy gdy producenci sprzętu wydadzą dedykowane sterowniki pod W11. Bo na razie sterowników dedykowanych pod ten system nie ma. Działają więc albo generyczne od MS albo po prostu dedykowane dla W10. Nie ogarniam i nie rozumiem ludzi którym się tak spieszy i już chcą mieć ten system (czy jakikolwiek inny) już teraz. Pojawi się oficjalnie to można instalować.
Chyba, że masz zbędny komputer w domu na którym chcesz sobie potestować albo uruchomić we wirtualnym środowisku. Inaczej moim zdaniem nie ma sensu tego instalować.

Po początkowych przygodach z windows update krótko po premierze W10, jak zresetował mi połowę ustawień systemowych i wszystkie z panelu sterowania nvidia (a miałem indywidualne profile dla wielu gier) nie mam już ochoty nic od nich testować, ani nawet instalować zaraz po premierze.

Myślę że podobnie będzie w przypadku W11 gdy pojawią się dedykowane sterowniki pisane specjalnie pod ten system. Wtedy też pewnie profile graficzne trzeba będzie ustawiać od nowa.

U mnie działa.

Cały problem niecierpliwości wziął się z czerwcowego terminu konferencji prasowej Microsoftu, podczas której z wielkim entuzjazmem zaprezentowano W11. Wielu użytkowników uznało, że proponowany jest gotowy produkt. Stąd próby instalacji i tęsknota do W11, czyli nie wiadomo czego. Oferta gruszek na wierzbie spotkała się z zainteresowaniem.

Miałem na virtual boxie w zasadzie tylko wygląd się zmienił a tak to nie testowałem.11 nie jest stabilna wiec może się szybko wysypać.

Dokładnie. Wystarczy wejść w dokumentacje techniczną by zobaczyć ile błędów jest już rozwiązanych (ponad kilkadziesiąt) i drugie tyle czeka dopiero na rozwiązanie. Ten system będzie identyczny jak W10 jeżeli chodzi o łatanie błędów. Nic się w tym względzie nie zmieni.

W takim razie czekamy do premiery.
Do października jeszcze wiele miesięcy i mają czas na dociągnięcie błędów:-)
Tymczasem bawimy się nadal 10!

U mnie się sam zainstalował… ale to wersja deweloperska uruchamiana na Parallels 16 :slight_smile:

Miałem kilka dni system. Do codziennego użytkowania sprawdzał się, bo nie sypał błędami, wszystko działało prawidłowo. Sterowników jeszcze nie ma pod 11, więc do tej pory wszystko instaluje się jak dla Win10. Sterownik karty graficznej zainstalowałem od 10 i przeszło bez problemu.
Poza tym, w tym miesiącu jeszcze, Microsoft chce wypuścić Win11 do kanału Beta, wtedy pojawi się pierwszy, oficjalny obraz ISO systemu jeszcze.

Ciekawi mnie jedna rzecz.
Są gotowe obrazy ISO, w których są pomijane zabezpieczenia tpm i na każdym komputerze system można zainstalować. Ale, jeśli taki obraz zainstaluje się, to po zalogowaniu się na swoje konto Microsoft, widnieje informacja, że jest to Windows 10 (z przeglądarki, na koncie Microsoft).
Czy jeśli zainstaluje się obraz bez omijania tpm, wówczas będzie system zidentyfikowany jako Windows 11?
Czy może obecne obrazy Insider wciąż są bazowane na Windowsie 10, a od Bety systemu to zmieni się?

Jak nie piszesz aplikacji na Windows z poziomu macOS to raczej wątpię.

Ja pobrałem sobie takie cuda windows 11 - Browse known builds - UUP dump i zaktualizowałem 10 do 11 i śmiga rewelacyjnie niestety nie gram na laptopie tylko program i przeglądarka. Po upgrade w opcjach dysku usuń pliki systemu odinstalowałem starsze wersje windows i przywróciłem system do stanu początkowego. U mnie laptop hp pavilion x360 14-cd0006nw startuję 29sek. 10 potrzebowała 20sek.wiecej. Aktualizację i sterowniki system pobrał sam bez problemów.

Ja identycznie ale bez odświeżania na razie. I zaletą jest posiadanie polonizacji na poziomie systemu a nie dociągając paczki (mnie nazwy katalogów zmieniane przez desktop.ini nie przeszkadzają).

Fajny ten nowy „łindołs”, jednak z niego zrezygnowałem, bo gry po prostu przycinały i to porządnie momentami. Na Windowsie 10 spokój jak do tej pory w grach.
Poczekam na oficjalne wydanie, wtedy zainstaluję system, bo podoba mi się.

Przesiadlem sie dwa dni temu z win 7 na win 11 i jest spoko szybko ogarnąlem system nawet stara drukarka dziala epson x 540 ! moja plyta glowna to Gigabyte Z590 ud ac. zainstalowalem windowsa z koncówką 194.

Mam od jakiegoś czasu, i wszystko działa poprawnie.

1 polubienie

Testuję na Huawei Matebook 2021P, no więc śmiga to lepiej od 10-tki, ale… Czasami po uruchomieniu wywala się internet, to jest, włącza się, podpina pod sieć bezprzewodową, ale brak jakiejkolwiek komunikacji z siecią. Po restarcie ustępuje.
Menu trochę bardziej ogarnięte niż w 10-tce i nieznacznie lepiej trzyma bateria w laptopie.

Jak wrażenia posiadaczy 11? Warto?

1 polubienie

Już są pierwsze błędy:

:grin: