Kto ma Chromebooka ?

Hej
Kto z was ma Chromebooka na chacie, lub miał kiedyś?

Niestety rynek elektro olewa ten typ sprzętu, nie kojarzę by od dnia kiedy czytałem o tym w Chip w CD-A (2012-2013) właściciele sklepu mediamarkt/eurortvagd/auchan (w mojej okolicy) kiedykolwiek wystawili to na pokaz. Nie ma jak testować. OLX pusty nikt nie miał. Allegro ma nowe wystawione.

Myśle że to spoko sprzęcik do 800 złoty … Potrzebuję trochę prywatnych opini + i - tego urządzenia.
Oczywiście czytałem już tuzin tekstów recenzje o tym i chętnie zerwę z windowsem.
:wink:

Mam Acera CB5-311, i nie jest to “spoko sprzęcik”, a jeśli chcesz zrywać z Windowsem - to poszukaj raczej jakiegoś “ubuntu booka”. No - chyba że uwielbiasz być uzależnionym od zasięgu sieci i wtyczek do Chrome. W sumie - to nawet na androidowym tablecie można zrobić więcej …

@Veers

Tegra K1 ostrzegali że się nie sprawdza. Lepiej Intel.

Wiem że można zainstalować Ubuntu (chrubuntu) oraz Archa, tylko jak pobrać?..dokładnie nie wiem. POCZYTAJ, jak ci się uda - daj znać.
Uwolnisz Chromebooka.

gosciuW7 - kto ci powiedział że ja chcę “uwalniać Chromebooka”?
Akurat sprzęt nie stanowi problemu - problem stanowi zupełnie inna filozofia przyświecająca Chromebookom ogólnie.
Do zadań do których go przeznaczyłem - sprawdza się idealnie, więc nie rozumiem twojej troski …

#myślałem że dasz się namówić , a ja dowiem się jakby się to instalowało.
Poki co widzę poradniki po ang.

Pytanie za 100 punktów: po jakiego gwoździa kupować chromebooka, by potem go “uwalniać” ?
(nie uważasz, że to trochę tak, jakby kupić malucha, a potem przerabiać go na kombi …)

chrome os to pewien zakres funkcji i trzeba przebierać w pluginach i nie wiadomo czy sie znajdzie daną funkcję.
Fajny sprzecik, tanie części (adekfatne do wymagań osoby) i ostateczna niska cena sprawiła że chce go mieć i wypróbować 11cali 599zł w miarę potrzeb zmienie system z ciekawości na Ubuntu który zapewni mi gimpa vlc i libreoffice i odczyt smartfona (lubie linuxy).

I nie przebije się przez to Cloudbook i okrojony Win10S bo wciąż za dużo system pamięci zabiera.
Win10 wygląda mało komfortowo na 11 calach np w Kiano (jak czytać opisy pod kafelkiem w małym menu start) powinna być inna wer gui dla małych ekranów, MetroUi w W P się sprawdzał na tabletach/smartonach i dlatego go przeniesiono, teraz już w takiej formie się nie sprawdza na komputerach.