Kto ma, posiadał Xperie Z - wrażenia z użytkowania

Witam serdecznie, czytam róźne opinie na temat telefonu xperia z, najbardziej boje się tego, ze pęknie szybka i będę miał po gwarancji, prawda, że od noszenia w kieszeni pęka szybka? To jest główny minus, zarzut, jeżeli tak to jak nosić ten telefon w plecaku ? :lol:

Sam nie miałem, ale znajomy posiada, więc może się wypowiem. Póki co telefon trzyma mu całkiem nieźle, faktycznie dla niektórych kieszeni/spodni ten smartfon nie będzie odpowiedni - przy tej wielkości i cenie trochę strach go nosić w kieszeniach, w których ma mało miejsca i w których mogłyby się zginać, próbując to zrobić też z telefonem. Dlatego w miarę możliwości radziłbym nie ryzykować nadmiernie, chociaż z tego co widziałem to telefon nie ucierpiał ani od noszenia w zwykłej kieszeni luźniejszych spodni, ani też jakoś znacznie nie ucierpiał od kilku upadków (w tym jeden z około metra na kostkę brukową). Ale oczywiście radzę uważać i obchodzić się z nim delikatniej niż z legendarną nokią, a wszystko powinno być ok :wink: Musisz mieć na uwadze, że czasem zwykły pech potrafi zniszczyć ekran nawet wtedy, gdy w teorii smartfon przeżył już gorsze rzeczy - często kąt nachylenia podczas upadku ma więcej do gadania niż wysokość, z której spadł.

Jeśli chcesz nosić w plecaku to radziłbym kupić najpierw jakieś porządne etui (twarde) i włożyć w jakąś specjalną kieszonkę, aby nie znajdował się blisko żadnej krawędzi plecaka - chwila nieuwagi i ktoś kopnie lub zdepcze plecak, jakbyś sam się wywrócił to szkoda by też było upaść akurat na telefon.

Dodam od siebie, że jeśli nie kupiłeś jeszcze tego telefonu, to odradzam kupowanie go przy niskim abonamencie - w Polsce zwyczajnie robią w konia, bo o ile można kupić xperię Z nawet za 1850 zł (i to bez promocji!), to w takim T-Mobile cena tego telefonu zaczyna się od 2200 zł. Oczywiście takie rzeczy dotyczą tylko najniższych abonamentów :wink:

Tak tak to na temat abonamentów to ja wiem jakie to “szachrajstwa i machlojki” producenci robią. Sztucznie windują ceny telefonów i potem mówią, że to jeszcze w promocji go kupie, płacić nie 2200 tylko 1999 pln, przy abonamencie, 70zł. Niedawna sytuacja, dwa lata regularnych płacenia rachunków, taryfa za 50zł ale płaciłem 60zł i więcej, przechodzę na abonament wyższy bo 80zł i cena promocyjna xperii z czy S4 czy ONE’a to 1100zł netto bodajrzę i do tego co miesiąc 99zł bodajrze (podałem ten wyższy abo, żeby podkreślić realia), czy jakoś tak, kpina. Ale cóż to jest polska a w krajach cywilizowanych zachodu idziesz do salonu i za 1 euro czy funt czy dolar, czy jedną jednostkę monety krajów skandynawskich dostajemy w abonamencie za 30 e.g $ iPhona 5S 16GB i nielimitowane sms rozmowy i internet. Jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie zanim dojdziemy do tego momentu, że w sklepie za 30zł abo/msc dostaniemy iP jakiegokolwiek. :evil: Póki co cała albo 2-3 pensje lecą na smartfona :smiley: #BJEDA! :evil: