Kto ma rację?

Witam!

Wystawiłem taką aukcje:

http://www.allegro.pl/item312261584_2x_infineon_1gb_ddr_333_ecc_kierownica_rajdowa_.html

Już się ona zakończyła, jednak Pan NorthEast twierdzi że należą się mu 2szt., mimo że wpisał przy licytacji 1szt. Kto ma rację?

no ty masz racje nie podważalnie jak coś niech pisze skargę do allegro i nich oni mu wytłumaczą

jedna mu się należy. nawet na spisie kupujących zaznaczonych jest na zielono dwóch użytkowników, czyli że dwóch wygrało aukcję, każdy zalicytował jedną sztukę a ty miałeś w opcjach wybrane że sprzedajesz dwie… analogicznie, każdemu należy się jedna a temu co dał więcej ta kierownica… facet chyba Ci próbuje coś wmówić albo jest jakimś początkującym i sam nie wie…

Dziękuje, czekam na więcej odpowiedzi. Już napisał do allegro.

Wyrażnie pisze że zakupił tylko 1 szt. a więc nie ma racji.

Ale kierownica zgodnie z tym co napisałeś należy do niego. :slight_smile:

Pan NorthEast nie do końca zrozumiał zasad aukcji, natomiast Ty też trochę nagiąłeś zasady podając że przedmiotem jest "2x Infineon…

Bo przedmiot jest przedmiotem w sensie jednostkowym, natomiast pomnożonym przez ilość sztuk

Żeby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji następnym razem dokładnie wyjaśnij czego dotyczy aukcja i jakie są zasady licytacji

Niech Allegro to rozstrzygnie. Wydaje mi się, że to działa w ten sposób:

wystawiasz na aukcji “2x kości pamięci”. Czyli zestaw dwóch kości.

Ilość sztuk w tym przypadku oznaczy ilość sztuk tego co jest w tytule (tego co wystawiasz) czyli 2 sztuki zestawu “2x kości pamięci”.

Czyli że masz dwa zestawy zawierające dwie kości i jeden zestaw kupuje pan A a drugi pan B. Czyli jednemu i drugiemu należą się po 2 kości.

Nie wiem no ja to tak zrozumiałem. Tak jak mówię, napisz to pytanie do allegro a oni Ci odpowiedzą.

Zwróć uwagę, że wszędzie są aukcję o tytule np. “książka jakaś tam” i ilość sztuk 10. A nie np. “10x książka jakaś tam”.

Tym bardziej że w Twoim wypadku to są kości ram które często wystepują w Dualu (2x…) więc tym bardziej wydaje mi się, że błąd zrobiłeś Ty źle tytułując aukcję.

pozdrawiam.

W tytule chciałem poinformować, że mam na sprzedaż 2szt. ramu, ale nie po 2szt. ramu.

Inna podobna aukcja:

http://www.allegro.pl/item314929689_7_x … 256mb.html

Ty masz rację. Bo jeżeli sprzedajesz dwie sztuki to można ustawić podczas wystawiania “komplet” Ty ustawiłeś “sztuka” i allegro przyzna Ci rację.