Kto ma rację?

(Patrol) #1

Witam!

Wystawiłem taką aukcje:

http://www.allegro.pl/item312261584_2x_infineon_1gb_ddr_333_ecc_kierownica_rajdowa_.html

Już się ona zakończyła, jednak Pan NorthEast twierdzi że należą się mu 2szt., mimo że wpisał przy licytacji 1szt. Kto ma rację?

(niezDarek) #2

no ty masz racje nie podważalnie jak coś niech pisze skargę do allegro i nich oni mu wytłumaczą

(Jadwiga Poczta) #3

jedna mu się należy. nawet na spisie kupujących zaznaczonych jest na zielono dwóch użytkowników, czyli że dwóch wygrało aukcję, każdy zalicytował jedną sztukę a ty miałeś w opcjach wybrane że sprzedajesz dwie… analogicznie, każdemu należy się jedna a temu co dał więcej ta kierownica… facet chyba Ci próbuje coś wmówić albo jest jakimś początkującym i sam nie wie…

(Patrol) #4

Dziękuje, czekam na więcej odpowiedzi. Już napisał do allegro.

(XMan) #5

Wyrażnie pisze że zakupił tylko 1 szt. a więc nie ma racji.

Ale kierownica zgodnie z tym co napisałeś należy do niego. :slight_smile:

(Gen Salvador) #6

Pan NorthEast nie do końca zrozumiał zasad aukcji, natomiast Ty też trochę nagiąłeś zasady podając że przedmiotem jest "2x Infineon…

Bo przedmiot jest przedmiotem w sensie jednostkowym, natomiast pomnożonym przez ilość sztuk

Żeby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji następnym razem dokładnie wyjaśnij czego dotyczy aukcja i jakie są zasady licytacji

(Hwarangpl) #7

Niech Allegro to rozstrzygnie. Wydaje mi się, że to działa w ten sposób:

wystawiasz na aukcji “2x kości pamięci”. Czyli zestaw dwóch kości.

Ilość sztuk w tym przypadku oznaczy ilość sztuk tego co jest w tytule (tego co wystawiasz) czyli 2 sztuki zestawu “2x kości pamięci”.

Czyli że masz dwa zestawy zawierające dwie kości i jeden zestaw kupuje pan A a drugi pan B. Czyli jednemu i drugiemu należą się po 2 kości.

Nie wiem no ja to tak zrozumiałem. Tak jak mówię, napisz to pytanie do allegro a oni Ci odpowiedzą.

Zwróć uwagę, że wszędzie są aukcję o tytule np. “książka jakaś tam” i ilość sztuk 10. A nie np. “10x książka jakaś tam”.

Tym bardziej że w Twoim wypadku to są kości ram które często wystepują w Dualu (2x…) więc tym bardziej wydaje mi się, że błąd zrobiłeś Ty źle tytułując aukcję.

pozdrawiam.

(Patrol) #8

W tytule chciałem poinformować, że mam na sprzedaż 2szt. ramu, ale nie po 2szt. ramu.

Inna podobna aukcja:

http://www.allegro.pl/item314929689_7_x … 256mb.html

(Akira3179082) #9

Ty masz rację. Bo jeżeli sprzedajesz dwie sztuki to można ustawić podczas wystawiania “komplet” Ty ustawiłeś “sztuka” i allegro przyzna Ci rację.