Kto mi odpowie,ale prostym językiem

Mój system operacyjny to windows 2000 proffesional.Teraz dostałem płytkę z windows xp,chciałbym (czy warto) go zainstalować.Nie wiem jak…czy wystarczy włożyć ją i odpalić?czy najpierw trzeba zlikwidować poprzedni system…Proszę o radę…i bez śmiechów…sam chcę się czegoś nauczyć,ale ktoś musi mi pomóc.

Dięki :slight_smile:

Zerknij tutaj:

:arrow: Link1

Wchodzisz w BIOS przy starcie systemu poprzez nacisniecie klawisza Del.

Nastpenie wchodzi w Advenced CMOS… i szukasz First Boot Device . Jak znajdziesz to zmienisz na CD-ROM.

Wychodzisz poprzez Save & Exit.

Wkladasz plyte z WinXP do napedu i naciskasz klawisz aby zbootwac z niej Winde. Teraz jestes juz prowadzony jak za reke.

Usun wszystkie partycje jakie sa i utworz sobie nowe.

Wybierz potem na ktorej chcesz zainstalowac WinXP ( najlepiej C: ) i wszystko bedzie sie juz samo robic :wink:

To nie takie trudne :slight_smile:

możesz zainstalować bez usuwania obecnego systemu :slight_smile:

będzie to uaktualnienie - wystarczy włożyć płytkę XP do napędu i uruchomić (pracując na Win2000), z menu wybierz instalację poprzez zaktualizowanie :slight_smile:

możesz także zainstalować system ‘na świeżo’, ale to wymaga formatowania partycji itp.

Ale chcesz postawic system na nowo, czy nie chcesz tracić danych na dysku?

Wystarczy uaktualnić do Windows Xp tylko że jest potrzebny dodatek SP3 do Windows 2000

oczywiście nie chcę utracić danych…

W takim razie robisz tylko Update tak jak to juz zostalo wyzej napisane.

I nie zapomnij o:

Dzięki za pomoc,ale nikt nie odpowiedział czy warto zamieniać.

No nic…do roboty :slight_smile:

Warto. :slight_smile:

Acha…mam SP 4 , trójka też potrzebna?

Nie. sp4 ma w sobie sp3. :smiley:

:slight_smile: nie ma jak pytać :slight_smile: gdzie byśmy byli bez tego…Dzięki.

Złączono Posta : 03.08.2005 (Sro) 19:40

Kurde…muszę usunąć Protokół Apple Talk…nie mam pojęcia gdzie to znaleźć…Ratunku… :frowning:

musisz od instalować SP4 i zainstalować SP3 i wtedy można Instalować Windows XP na Win2000

Jak wyszedł Windows Xp to jeszcze nie było Windows 2000 SP4 tylko był Windows 2000 SP3

Dziękuję wszystkim…już zrobiłem.