Kto mi to obliczy?

Może mi ktoś obliczyć ile to jest paczek kamienia ozdobnego?
Paczka zawiera 6 szt.
1 szt. ma 50x14,5 cm

wszystkie wymiary podałem w cm

Mój komputer (który nie skończył szkoły podstawowej) twierdzi, że to może być 10,34022988505747 paczki …
Ale mój komputer może się mylić bo rysunek jest godny zagadki z powieści Dana Browna, i ciągle się pyta mnie o co ci chodzi z tymi tajemniczymi wymiarami w owalach…

1 polubienie

drzwi które trzeba odjąć

Może byś napisał jaka jest wysokość kamienia…

wymiar 1szt. kamienia 50x14,5 (wysokość 14,5)

No to zapomnij o podanym wyniku, bo komputer nie przewidział że masz okna i drzwi na podłodze…

2 polubienia

38,04 paczki

[(305+170+160+40+140+127)250 - (90+90+90+80)200]/ {5014.56}

mi wyszło 36 wydawało mi się za dużo ale potwierdziłeś dziękuje

Nie podałeś trzeciego wymiaru tego kamienia, czyli jego grubości.
Przyjmując grubość kamienia równą 6 cm, to skłaniał bym się do uznania Twojego wyliczenia za poprawne, czyli 36 paczek.
Przy nie uwzględnianiu grubości kamienia czyli gdy jego grubość równa się
np. 1 mm, to wynik będzie taki jak podał KWOWER czyli 38 paczek. :slight_smile:

1 polubienie

Kup 37 jakby ci spadło coś i się rozkruszyło.

Skąd bierze się Wam 36 paczek?

  • podłoga ma pole 1,7mx1,6+1,4x1,3=2.72+1,82=4,54m/2
  • z jednej paczki,w której jest 6szt można pokryć powierzchnię 0,5x0,145x6=0,435m/2
  • pokrycie całej podłogi 4,54 : 0,435=10,436 paczek
  • to na pokrycie podłogi,ale wszystko zależy od układania i docinania,które musi zaplanować,chyba,że będzie układał jak leci

Z tego co rozumiem to kamień ma iść niby na ściany a nie na podłogę :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dokładnie, ale wysokość ścian nikt nie zna, co nie przeszkadza wszystkim całkami lecieć :laughing:
No przynajmniej ja to tak zrozumiałem, skoro podał wymiary otworów drzwiowych i okiennych :wink:
Tyle, że tych otworów lepiej tak nie odliczać całkiem, bo na docinki pójdzie masa kamienia, a przy docinaniu rozbije się drugie tyle :laughing:
ps.
Poza tym zawsze bierze się paczkę czy dwie w zapasie, bo jak po czasie nie daj boże przyjdzie jakąś płytkę wymienić, to nawet jak znajdzie takie same, to z innej partii mogą się różnić i będzie heca :wink:

1 polubienie

Jeśli ściany to matematycznie do ich pokrycia potrzeba 33,3 paczek

Podał wysokość, tylko jest to trudno zauważalne na tym rysunku :wink:

Z tymi podanymi danymi nie ma możliwości obliczenia nawet “matematycznie” chyba, że przyjmiesz grubość kamienia równą grubości kartki. Jego prawdopodobna grubość to między 3 a 5 cm.

3 polubienia

3cm to na płytkę się chyba liczy :wink: Zapominasz o kleju i ew. nierównościach ściany.

A jest wysokość 2 500 000 000 nm :sunglasses:

Ale się uśmialem, ale przynajmnij wszyscy tu komentujący mają niezłą zabawę. Przy okazji: proponuję dokupić 0,05 paczki, gdy są to kamienie szlachetne, bo może trochę braknąć tego kamienia. :slight_smile:

Z kamieniem bywają jednak czasem małe kłopoty. :blush:

1 polubienie

Cedar masz rację,ale w praktyce nikt tak nie liczy,aby uwzględniać grubość elementu montowanego na ścianie(tapeta,panele,płytki,kamień ozdobny).Wiadomo,że to coś zmieni(powierzchnia),ale niewiele.Zawsze liczy się tylko powierzchnię do pokrycia+mały zapas.W podanym przykładzie np. idąc od czołowej ściany 170cm od lewej strony do prawej,długość prostopadłej do niej ściany 160cm ulegnie skróceniu o grubość kamienia,kleju(np.7cm),podobnie przy następnych ścianach,ale jest to bardzo mało istotne przy wyliczeniu potrzebnych elementów(no chyba,że element ma metr grubości).

Może jeszcze przyjąć grubość tarczy piły tnącej te kamienie bo będzie odpad?
Jeśli KWOWER się nie pomylił to będziesz potrzebować co najmniej 45 paczek przy założeniu, że będzie je kładł fachowiec (nie wliczając uszkodzeń).