Kto odwiedzał moją stronę, jego IP, jego system, jego przegl

Stworzyłem stroną w html’u 4.01 strict DTD i teraz będę ją dawać na serwer który obsługuje również skrypty PHP, ale na php się nie znam, więc zrobiłem stronę j/w. Teraz chciałbym abym miał możliwość podglądu kto i kiedy odwiedzał moją stronę. Jak moge to zrobić?

Np. http://www.stat24.com/pl/

Lepiej nie. Ostatnio stat24.com dodaje reklamy do stron na których są ich liczniki. Już lepiej http://stat.4u.pl/index.html

google analitycs i nic innego, najlepsze staty

On prosił o skrypt a nie o marny system statystyk. Zaraz coś napisze…

Skrypt? Proszę bardzo http://www.php-web-statistik.de/index-english.html Tylko należy wiedzieć że takie skrypty troszkę obciążają serwer. Jak ktoś stoi na kiepskim hostingu to może mieć znaczenie.

<?php

$useragent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];

if(strstr($useragent, '98')) { $system = 'Windows 98'; $i = '1'; }

if(strstr($useragent, 'NT 5.0')) { $system = 'Windows 2000'; $i = '1'; }

if(strstr($useragent, 'NT 5.1')) { $system = 'Windows XP'; $i = '1'; }

if(strstr($useragent, 'NT 6.0')) { $system = 'Windows Vista'; $i = '1'; }

if(strstr($useragent, 'Linux')) { $system = 'GNU/Linux'; $i = '1'; }

if(strstr($useragent, 'Mac')) { $system = 'MacOSX'; $i = '1'; }

if(!$i == '1') { $system = 'Inny'; $i = '1'; }

if(strstr($useragent, 'MSIE')) { $browser = 'Internet Explorer'; $a = '1'; }

if(strstr($useragent, 'WebKit')) { $browser = 'Safari/Chrome'; $a = '1'; }

if(strstr($useragent, 'Firefox')) { $browser = 'Firefox'; $a = '1'; }

if(strstr($useragent, 'Opera')) { $browser = 'Opera'; $a = '1'; }

if(!$a == '1') { $browser = 'Inna'; $a = '1'; }

$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];

echo("Twoje IP to: $ip, system to: $system, a przeglądarka to: $browser.");

?>

Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem :roll:

To co napisał Marcin musi być wrzucane np. do bazy danych wraz z datą i godziną. Czy Twój hosting obsługuje mysql?

Tak ale mój skrypt przynajmiej zwraca 3 zmienne: $ip, $system, $browser - co on z nimi zrobi to już mnie to nie obchodzi :slight_smile:

Gdzie w pierwszym poscie jest napisane, że chce skrypt??

Chce mieć statystyki a z darmowych nie wyświetlajacych reklamy najlepsze jest google analitycs

Chciałem skrypt, wczoraj przed pójściem spać udało mi się zrobić w php i taki właśnie chciałem. A za chwillkę sprawdzę ten Marcin1147 , który wydaje mi sie właśnie najbardziej odpowiedni. lub SyntaxError.

Jest taki mały problem. Wiem jak zrobić aby te zmienne zostały zapisywane w jakimś pliku tekstowym na serwerze, ale jego atrybut muszę ustawiać na chmod 666 a nie chce by ktoś inny mógł podglądać go. Jak to zrobić?

Ustaw jakąś głupią nazwę pliku i tyle, albo wczytuj ten plik przez skrypt PHP zabezpieczony hasłem.

a teraz takie pytanie: ja mam stronę napisaną w html-u 4.01 strict dtd. Jak teraz mogę użyć tego skryptu php na tej mojej stronie? I czy jest taka możliwośc?

na a w czym problem? albo zmieniasz rozszerzenie pliku na .php albo musisz pogrzebać w .htaccess żeby skrypty php były wykonywane w html.

jeśli zmienię rozszerzenie na .php to żadnej utraty w danych ani w formatowaniu css’ów itp nie będzie?

nie a co Ci szkodzi sprawdzić? zrób kopie i sprawdź (jeżeli jesteś taki ostrożny)