Kto podwyższa szybkość Neostrady,Warszawa czy technik

Mam takie pytanie zamówiłem 2mb/s ,synchronizację puścili od razu .Wszystko ładnie działa ,tylko mnie ciekawi jedno umowę mam od początku przyszłego miesiąca .Dowiedziałem się ze prędkość może zostać wcześniej puszczona jak przyjdzie do nich umowa .Która została podpisana przy kurierze wczoraj w południe ,czyli powinna być u nich z powrotem dziś lub jutro.I tu moje pytanie czy jeśli Warszawa podnosiła synchronizację na 2mb/s to czy prędkość też może ,albo czy musi coś wykonać technik na centrali (a to dłużej zejdzie).Nie żebym się czepiał bo jestem zadowolony (stara umowa uległa skróceniu,a synchronizację podnieśli błyskawicznie po zamówieniu przez internet).Tylko ciekawy jestem jak to wygląda z punktu technicznego.

Ja tez hehe

Z oficjalnego punktu czyli infolinii i Teledziury zeby podnieść muszą coś tam zrobić u ciebie na centrali (chyba flaszka opędzlować hehe)

Wiem ze jak umowa mi się kończyła tego samego dnia co przedłużałem to nowa prędkość miałem nie spełna po godzinie :slight_smile:

cholinex Jeśli u mnie kurier był w trzy dni robocze ,to umowę powinni mieć do soboty .Chociaż słyszałem ze po odbiorze umowa może być na drugi dzień u operatora ,mniejsza z tym na szczęście wszystko chodzi stabilnie nie ma błędów CRC .No i margines szumu około 23-28db ,przy synchronizacji na 6mb/s zrywało bo do centrali niespełna 4km .Ale i tak jestem zadowolony bo w telepunkcje mnie nastawiali na 1mb/s ,a tu jednak jest w porządku przy synchronizacji na 2mb/s.

@profik

Ja umowę dostarczyłem rok temu po ponad miesiącu (nową nie aneks) i nie miało to wpływu na działanie nowej umowy :slight_smile:

No cóż w środę podpisane ,dziś sobota zapewne umowa już u nich .I na obiecankach się skończyło ,poczekam do tego 1.03 .Bo sensu dzwonić nie ma ,bo prawnie dwa mega ma działać od 1.03 więc muszę poczekać.Tylko mnie dziwi ze za 2mb/s będę płacił jak wcześniej za jeden ,i czy to dla nich taka wielka strata była puścić transfer jak zamawiałem ?.

Dwa razy zwiększałem prędkość, i u mnie od razu po kilkunastu minutach internet był :slight_smile: Nawet z salonu do domu nie zdążyłem dojechać :smiley:

sla17 z tego co wyczytałem ,to umowy na odległość wchodzą w życie po 10 dniach od podpisania.Wcześniej można się wycofać ,mogłem zajść do telepunktu zamiast zamawiać przez ww.No ale nie ma co narzekać umowa skrócona o niecałe dwa miesiące ,a różnie z tym bywa coś ostatnio czytałem na forum.No cóż narazie mam 0.99mb/s oraz 0.26mb/s na speedtest

Wychodzi na to ze przy skróceniu umowy nie puszczają szybszej prędkości ,tylko trzeba czekać do wejścia aneksu w życie.

Dodane 25.02.2011 (Pt) 21:31

Już włączone od wczoraj ,ale co z tego jak się pojawiły przeciążenia.I nacieszyłem się raptem parę godzin .Linia ok coś nie tak na węzłach.