Kto pomoże dobrać pamięć RAM do laptopa?

Witam. Posiadam laptopa HP dv6604nr z 1 Gb pamięci Ram (2x 512 ddr2). Chciałbym kupić dwie kości po 1Gb, żeby mieć całe 2 Gb. Nie wiem tylko na co muszę zwrócić uwagę przy ich kupnie. Tzn. wiem tylko tyle że musi być to ddr2. A co np. z częstotliwością? Jeśli możecie wskazać jakieś pamięci dostępne w sieci będę niezmiernie wdzięczny.

co do częstotliwości to musisz chyba odczytać ze swojego sprzętu i prawdopodbnie zgodne z płytą główna. Radzę zęby przy kupowaniu były identyczne pamięci ram czyli np masz na kompie kości po 1 GB. To najlepiej kupować takie same czyli po 1 GB a nie mniejsze i nie większe kości ramu. Wtedy będzie lepiej wszystko współgrało.

Jesli kupisz pamieci np. 800Mhz a Twoja szyna na plycie glównej obsluguje tylko 533Mhz to nie powinno być problemu poprostu pamięci będa działały na wolniejszych “obrotach”…

pamięć będzie działać ale po co przepłacać jak można sprawdzić prędkość szyny :slight_smile:

A gdzie można sprawdzić prędkość szyny? Jeżeli w evereście, to bardzo proszę poinstruować bo nie wiem która to właściwa. I co myślicie o tej pamięci http://www.allegro.pl/item676865953_kin … at_gw.html ?

maksymalnie możesz w niego wsadzić 4GB pamięci.

i ta pamięć co napisałeś ( http://www.allegro.pl/item676865953_kin … at_gw.html ) będzie bardzo dobra :slight_smile:

Super. Dzięki wielkie.