Kto pomoże dobrać pamięć RAM do laptopa?


(Tusek) #1

Witam. Posiadam laptopa HP dv6604nr z 1 Gb pamięci Ram (2x 512 ddr2). Chciałbym kupić dwie kości po 1Gb, żeby mieć całe 2 Gb. Nie wiem tylko na co muszę zwrócić uwagę przy ich kupnie. Tzn. wiem tylko tyle że musi być to ddr2. A co np. z częstotliwością? Jeśli możecie wskazać jakieś pamięci dostępne w sieci będę niezmiernie wdzięczny.


(apanasiuk) #2

co do częstotliwości to musisz chyba odczytać ze swojego sprzętu i prawdopodbnie zgodne z płytą główna. Radzę zęby przy kupowaniu były identyczne pamięci ram czyli np masz na kompie kości po 1 GB. To najlepiej kupować takie same czyli po 1 GB a nie mniejsze i nie większe kości ramu. Wtedy będzie lepiej wszystko współgrało.


(Chosen) #3

Jesli kupisz pamieci np. 800Mhz a Twoja szyna na plycie glównej obsluguje tylko 533Mhz to nie powinno być problemu poprostu pamięci będa działały na wolniejszych "obrotach"...


(andrzej928) #4

pamięć będzie działać ale po co przepłacać jak można sprawdzić prędkość szyny :slight_smile:


(Tusek) #5

A gdzie można sprawdzić prędkość szyny? Jeżeli w evereście, to bardzo proszę poinstruować bo nie wiem która to właściwa. I co myślicie o tej pamięci http://www.allegro.pl/item676865953_kin ... at_gw.html ?


(andrzej928) #6

maksymalnie możesz w niego wsadzić 4GB pamięci.

i ta pamięć co napisałeś ( http://www.allegro.pl/item676865953_kin ... at_gw.html ) będzie bardzo dobra :slight_smile:


(Tusek) #7

Super. Dzięki wielkie.