Kto z Was ma procesor AMD Ryzen 5 3400G?

Jak spisuje się Wam ten procesor i do czego używacie? Używacie do grania?
I jak z temperaturami, czy też Wam tak skaczą? I czy to normalne?
Jesteście zadowoleni z tego procesora?

One zawsze skaczą, szczególnie na stocku. Zależnie od obciążenia, to normalne. :wink:

To znaczy z dołączonym oryginalnym chłodzeniem procesora?

To chłodzenie które dają, jest trochę za słabe, ja tam zawsze do tych procesorów daje trochę mocniejsze.
A jeśli chodzi o działanie, głowy nie urywa, ale do mniej wymagających gier jest ok. Temperatury też są znośne, nawet na dołączonym nie powinno się nic stać, jak obudowa jest jakoś tam wentylowana.

Mam ten procesor na jednym z moich komputerów, działa wręcz bez problemowo, jeśli chodzi o temperaturę procesora, to w tak zwanym spoczynku jest to temperatura 50 - 55 stopni, kiedy używam programów biurowych typu office nieznacznie podnosi temperaturę do 60, a kiedy gram w “wymagające” tytuły dochodzi do 75 maksymalnie 78 stopni, (chociaż w przypadku gier ważne jest, na jakich ustawieniach jest gra, w moim przypadku są to ustawienia ultra). To są jak najbardziej normalne temperatury. Można obawiać się działania procesora kiedy temperatura przekroczy 85 stopni, ale zazwyczaj w tym przypadku pomaga użycie dobrej pasty termo przewodzącej na procesor.

@piotr341 testowałem ten procesor programem OCCT przez 11 minut i temperatura doszła do 85 stopni a później obniżyła się, dalej podczas testu na 83 stopnie i tak już została do końca testu. Także trudno jest przekroczyć temperaturę 85 stopni.

@wasabi1084 jakie chłodzenie możesz polecić do tego procesora?

ja mam ten i chodzi super Procesor AMD A4-6300 APU with Radeon™ HD Graphics, 3700 MHz, Rdzenie: 2, Procesory logiczne: 2

A nie miałeś go wymienić, tak z rok temu chyba. :slight_smile: ?

Jeśli nie planujesz szybko zmieniać na o wiele mocniejszy, to niema co inwestować w jakąś drożyznę, coś pokroju SilentiumPC Spartan 4 MAX w zupełności wystarcza, trzy ciepłowody i ok. pół kg. masy utrzymuje temperaturę w granicach przyzwoitości.

Natomiast jeśli chcesz wydać powyżej 100zł, no to wszystko co ma co najmniej 0.8 i więcej wagi i 4 lub więcej ciepłowodów będzie ok. Sugeruję tylko nie kupować niczego co ma więcej niż jeden wentylator, a zwłaszcza w środku. Zawsze można sobie samemu dołożyć, zresztą zwykle ten fabryczny działa w tandemie z tym w obudowie. Najistotniejsza jest ilość ciepłowodów i masa. No i zapięcie przy takiej wadze na śrubki, bo zapinka oberwie za jakiś czas mocowania. Może nie za rok, ale za kilka na bank.

nie kupiłem wtedy karty grafiki ! brak funduszy ;(

Po założeniu chłodzenia Spartan 4 temperatura w stresie o 10 stopni mniejsza.