Kto założy mi konto na shortmail.pl

Wiem ze bedzie ciezko ale poszukuje osoby ktora zalozyla stronke z tymczasowymi mailami www.shortmail.pl. zostala usunieta na poczatku tego roku a jest mi bardzo potrzebna. Mozna bylo stworzyc maila z szescioma literami, randomowo lub samemu wpisac pozadany adres. Jest w stanie ktos to przywrocic lub stworzyc taka strone? Zaplace

Stron do tworzenia tymczasowo maila jest mnóstwo. Wpisz w Google 10 minut mail i wyskoczy tego trochę. Są też inne strony, działające podobnie.

Natomiast jeśli koniecznie potrzebujesz maila w tej domenie, zobacz, może jest na sprzedaż.

Akurat tej potrzebuje bo tam zakladalem maile. Problem jest taki ze nie potrafie robic stron www. A tymbardziej stworzyc aplikacji do tymczasowych maili

No ale po co i akurat Shortmail?? Musisz to koniecznie na 100% mieć? Ja kiedyś korzystałem z tempmail.com.

[EDIT]
Tempmail też nie działa :open_mouth: Musisz zatem znaleźć i wygooglować inne rozwiązanie…

Niewielu potrafi. Możesz kupić tą domenę i przekierować na hosting który ma możliwość tworzenia aliasów, czyli praktycznie chyba większość. Pewnie będzie wiązało się to z jakąś drobną opłatą roczną za konto e-mail, bo za darmo to raczej ciężko będzie

Jest na sprzedaż, aż dziwne że takiej domeny jeszcze nikt nie zgarnął.

Przecież to były adresy tymczasowe, więc po około dobie i tak już nie działały.
Są inne gdzie możesz tworzyć własną nazwę a nawet wybrać z dostępnych domen.
https://etempmail.net/pl przycisk nowość
https://adrestymczasowy.pl/

Ale mu chodzi pewnie o reset hasła lub zmianę na stabilny (gdy nowy potwierdza się linkiem ze starego) do cennego konta i dana usługa umywa ręce (nie mają danych do porównania czy ktoś się podszywa).

Jak nie on lub znajomy kupił stornę to już GoDaddy / 1API.NET ją zaparkowało i odzyskanie kont będzie możliwe w 2025 (zakładając, że obecny właściciel nie będzie odpowiadał na prośby o utworzenie mejla i linku do zmiany hasła by admin już go nie znał oraz nie odnowi za dwa lata by się to przesunęło na 2026-2027 lub końca środków na podpiętym koncie PayPal/karcie).

Jak interfejs „webas” nie przeraża go, to w nim może sobie tworzyć nowe konta bez fancy interfejsu jaki był w 2022.

No pewnie tak… Ja bym nie zakładał żadnego konta na tymczasowym E-Mail’u.

Zaletą takich kont, jest właśnie to, że są tymczasowe. Wykorzystuje się je np. do aktywowania jakichś promocji, gdzie trzeba się zarejestrować i podać email. Takie konta przydają się też gdy korzysta się z jakichś podejrzanych serwisów, np. z biblioteką sampli itd. Generalnie tam, gdzie raczej chcemy się zalogować raz, bo np. musimy, a nie bardzo chcemy potem dostawać góry spamu, lub podawać adres.

Natomiast, jeśli skorzysta się z takiego konta do aktywacji czegoś, do czego chcemy mieć dostęp w przyszłości, no to „Houston, We’ve Had a Problem”.

No to o tym myślałem. Jak tu zresetujesz poyem hasło?

To nie rozumiem tego.
To taki mail tymczasowy a więc jego adres jest cały czas aktywny i można po jakimś czasie odebrać z powrotem na niego jakieś wiadomości, wchodząc na stronę na jakiej się go utworzyło i wklepując utworzone wcześniej hasło?
A tylko skrzynka z wiadomościami jest po pewnym czasie kasowana?
Bo tak wynika z tego o czym piszesz, że jeśliby strona nie padła to mógłby sobie odebrać na ten adres jakieś linki do zmiany hasła i chyba o to mu chodzi, bo co by mu zależało, aby ta strona nadal działała.
Jednak tutaj piszą co innego
Tymczasowa poczta to tymczasowy adres e-mail, który ulega samozniszczeniu po upływie określonego czasu.
Czyli adres ulega zniszczeniu, więc co mu by dało, że strona by nie padła, jak jego adres poszedł w kosmos.
Czyli taki tymczasowy jest po jakimś krótkim czasie już nieczynny.
I nie wiem właśnie, czy wchodząc na taką stronę i wpisując ten swój stworzony na niej adres ponownie się go aktywuje?
I można ponownie odebrać jakąś pocztę na niego?

:smiley: Pewnie o to tu chodzi, bo o to innego? Tak by to działać musiało, ale tak nie działa… Zatem: albo stały E-Mail przy rejestracji i spam lub tymczasowy oraz problemy z resetem haseł…

To wobec tego, kolega chyba nie zdaje sobie sprawy, że nic by mu to nie dało jakby ta strona nadal funkcjonowała…albo się mylimy i może faktycznie wbijając na niej ten utworzony mail, można odczytać nową pocztę na niego.
Ale to raczej tak chyba nie działa, trzeba byłoby sprawdzić, tworząc takiego maila na przykład na stronie co podałem i za jakiś czas wbić ten sam adres i zobaczyć, czy można odczytać ponownie na nim jakieś maile.
Ale skoro w regulaminach jest, że idzie do kosza to pewnie nie.
Jednak na niektorych stronach są funkcje płatne i może wówczas jest inna sytuacja.

Autor wątku popełnił elementarny błąd, który polegał na tym, że zanim tutaj o sprawie napisał, nie zarejestrował na siebie tej domeny, która akurat była wolna.

Hejka!
To ja korzystałem z:

A nie:
Tempmail.com.

Temp-Mail.org dalej działa :smiley: Tu mój film na ten temat:
https://youtu.be/AM_EkMqKjyc?si=Yh0GpOdb30BrOeYf

Sam miałem ochotę kupić żeby wystawić drożej albo zatrzymać dla siebie ale jakoś zapału zabrakło

Dokładnie, mając kontrolę nad domeną możesz przechwytywać dowolne maile z tą domeną. Można także za kasę odzyskiwać adresy mailowe z tej domeny dla tych, którzy wcześniej z tego korzystali :slight_smile:
ps. jest jednak ryzyko, że maile były używane do jakiś cyberprzestępstw i do drzwi mogą zapukać smutni funkcjonariusze cyberpolicji :wink:

Siemanko. Potrzebowalem zeby przyszedl mi mail na odpowiedni adres zeby cos aktywowac. Wykupilem domene, ogarnalem co trzeba i po sprawie. Dzieki za pomoc :wink:

Tak akurat na tej stronie(zanim zostala usunieta) mozna bylo reaktywowac adres mailowy :slight_smile:

No proszę, brawo. Wystaw na https://www.aftermarket.pl/Market/List/?domain=&length1=&length2=&price1=&price2=&price3=PLN&extension=pl&category=&type=all&start1=&start2=&idn=0&seller=&bin=0&auction=0&offers=0&hire=0&rental=0&group=0&lastminute=0&is_catch=0&future=0&_sort=price%2B&_start= jeżeli jej nie potrzebujesz. Myślę że przy odrobinie szczęścia kilka tysiaków dałoby się zarobić. Inna sprawa czy sprzedasz za tyle ile chcesz i kiedy sprzedasz.

Większość cen z tego co widzę jest mocno z kosmosu. Z drugiej strony jak jakiś duży gracz chce mieć domenę to ją kupi, ale to też wymaga trochę szczęścia.

Dla chcącego nit trudnego :slight_smile: