Kto złoży komputer za 6000zł

Zna ktoś gotowca lub sam umie złożyć komputer z gtx 1080 intel core i7 7700k płyta współgrająca najtańsza w stosunku do jakości-dobra płyta przynajmniej 8 gb ram 1tb dysku hdd hłodzenie wodne najtańsze i sprawdzone obudowa ładna która ma otwór na napęd optyczny no sam napęd optyczny zasilacz odpowiedni do tych elementów karta internetowa wewnętrzna.
Krótko mówiąc bardzo dobry komputer do grania w odpowiednim budżecie. I nie piszczie że ortografia i interpunkcja jest nie najlepsza. Więc fajnie gdybyście złożyli i dali linka do koszyka a nie do poszczególnych podzespołów.

Ile za taki numer?

2 polubienia

Możemy się dogadać!

A czy jest jakiś konkretny powód, dlaczego on musi być z i7-7700K? W tej cenie (1200 zł) można mieć 8-rdzeniowego Ryzena. Nieco drożej - i7-8700K z 6 rdzeniami, i to już też inna bajka.

złóżcie z tego co napisałem

Ale i7 7700K nie ma najmniejszego sensu ekonomicznego. Albo tańszy i5 8600K albo droższy i7 8700K.
Poza tym…
Kiedy kupujesz?
Jaki masz monitor?
Podkręcać oczywiście zamierzasz?
System ma być w cenie?
Jakieś inne dodatki typu myszka, klawiatura itp też potrzebne w tym budżecie?

Za 6k złożę ci i ręcznie pomaluję.

Ationx rozumiesz co napisałem komputer bez systemu bez myszy itp monitor sam dopasuje złóż KOMPUTER

Z i7 7700K składać nie zamierzam, bo się nie opłaca. Także jak chcesz to czekaj na innych, może ktoś się porwie na składanie nieopłacalnej maszyny.

1 polubienie

Zupełnie nie rozumiem podejścia, jak chce to czemu nie możesz mu złożyć :smiley: . Ja dwa miesiące temu kupiłem i7-6700K bo nie opłaca mi się kupować procesora 7 czy 8 generacji i co Ty na to?
Ja nie rozumiem takiego podejścia, jak ktoś chce X to pomimo, że to się “nie opłaca” to może jednak w jego przypadku ma to jakieś uzasadnienie, albo po prostu nie ma co z kasą robić. Uważam, że każdy powinien sobie z kasą robić co chce, chyba, że ktoś faktycznie się nie zna i wybiera badziew nieświadomie, w tedy można go bronić przed złym wyborem, ale jak ktoś wręcz zastrzega, że musi być X, a ktoś wręcz się o to obraża to jest to śmieszne.

Identyczne podejście widziałem w tematach dotyczących mojego zestawu.

Co prawda w chłodzenie wodne się nigdy nie bawiłem, ale jak składałem kompa to rozważałem takowe, jednak cena jest dość wysoka za takowe. Dlatego nie wiem czy zmieścisz się w budżecie z GTX 1080 i i7, a do tego chłodzeniem wodnym do którego też musi być odpowiednia obudowa (droższa). Zważywszy na ceny kart graficznych w ostatnich tygodniach, a o ich dostępności, a raczej braku nie wspominam. Właściwie to jak się karty w sklepie pojawiają to znikają w ciągu kilku sekund, mam wrażenie, że ludzie mają alerty pozakładane na strony z daną kartą i gdy tylko się pojawi to kupują. Aby dostać kartę od ręki trzeba dopłacić z 400-600 zł ekstra bo tylko w wyższych cenach są dostępne. Przy czym te w normalnych są już w cenach zawyżonych przez podaż.
W Twoim przypadku z kartą graficzną będzie jeszcze większy problem bo chcesz chłodzenie wodne, a tutaj najlepiej wziąć firmy EVGA która po demontażu standardowego chłodzenia nie traci gwarancji. Chyba, że chłodzenie wodne ma być tylko na CPU.

Napisz jeszcze czy chłodzenie wodne ma być to customowy build czy może AIO bo to ma znaczenie, nie każdy będzie umiał zrobić customowy build, a druga sprawa jest różnica w cenie.

Tu nie chodzi o wybór samochodu, gdzie rzeczywiście jest przywiązanie do marki, wyglądu i masy innych czynników. To jest procesor. To ma po prostu działać, i to jak najszybciej, najefektywniej i oczywiście - jak najtaniej. Więc skoro w cenie jednego modelu można dostać inne, lepsze? Nie ma to absolutnie żadnego powodu, by wybrać ten gorszy. Tych, co wybierają sprzęty komputerowe, które są niby za drogie jak na swój segment, nazywa się “fanbojami Apple”. :wink:

Chyba, że autor ma powód którym się nie podzielił, np. płytę główną pod ten procesor, albo po prostu sam procesor już ma. Pamiętam czasy, gdy ceny Phenoma II X2 550 BE dochodziły do zawrotnych sum, bo wiele modeli w łatwy sposób można było zrobić 3 albo i 4-rdzeniowymi (sam właśnie miałem model, w którym udało się 1 rdzeń odblokować :wink: ).

Ale i7 7700k można podkręcić

Ten twój pewnie też bo ma k na końcu

i7 8700K też można podkręcać. Fakt faktem jest droższy od i7 7700K, ale ma dodatkowe 2 rdzenie i 4 wątki, także warto dorzucić. A nawet jeśli nie chcesz dopłacać to jest jeszcze i5 8600K, który jest tańszy, ma 6 pełnych rdzeni i w grach często wyprzedza i7 7700K.

Nie wszyscy patrzą na komputery przez pryzmat gier.

To tym bardziej 8700k 6 /12 jest lepszą inwestycją od 7700K 4/8 :wink:

1 polubienie

Ale i7 to siedem a nie pięć i będzie tak że w końcu się skończy wsparcie dla i5 a i7 będzie miało jeszcze

Ok ale jeżeli chodzi o 6 rdzeni i 12 wątków to się sprawdza w watch dogs 2 i w ręderingu i tyle