Która antena lepsza do monoblocka Inverto Black?


(lioton) #1

Witam. :smiley:

Mam pytanie, czy do tego monoblocka -> http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... -black-pro lepszym wyborem będzie :

  1. Corab 90 -> http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... -900-biala

  2. Famval 80 -> http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... 80sp-biala

Na stronie inverto pisze, ze ten model jest dedykowany do anten 80, ale Corab ma wymiary reflektora 904x800 więc to takie jakby większe 80 :wink: ( Famaval 730x779 więc takie mneijsze 80 ).

No i którą tu wybrać :?:


(Ascent) #2

Osobiście do Monoblocka brałbym antenę 80cm, chociaż teoretycznie z 90cm też powinien zadziałać (jeśli odpowiednio ustawisz), ale wg mnie nie ma sensu brać takiej anteny do instalacji pod HotBirda i Astrę.

Co do samego wyboru to ten Inverto jest bardzo dobry, też mam identyczny konwerter w domu, a anteny Famaval to solidne produkty.


(lioton) #3

Ok thenks :smiley:

A tak w sumie to jak na polskie warunki odbioru 80 powinno wystarczyć, tak :?:


(Ascent) #4

Po dobrym zamocowaniu anteny, tak żeby się nie huśtała na boki, i odpowiednim ustawieniu będzie w sam raz. Lepszy sygnał uzyskasz jeszcze w zależności od miejsca zamieszkania - im bliżej zachodniej granicy tym lepiej.


(lioton) #5

Do zachodniej akurat mam trochę drogi, mieszkam na wysokości Ostródy, więc to takie centrum z tendencją na wschód :wink:

Właśnie dlatego zastanawiam się czy lepszym wyborem będzie ten Famval + Inverto czy może ten Corab 90 i do tego dobrac jakiś konwenter z szerszym zakresem stosowania np. GI-205 ( w specyfikacji 75-90cm ) :?