Która (b.droga) k.graficzna jest lepsza?

Firmy ATI Fire GL

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,54815/

czy

Firmy NVidia Geforce

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,55128/

za 1 masz 3Xdrygą karte więc lepiej się opłaca tri-SLI z drugiej karty

ja polecam tą pierwszą [ATI], tri-sli nie jest wiele wydajniejszy od samego 9800gx2, widziałem recenzje.

Windows Vista nie lubi tri sli,same sli i tak bedzie slabsze od tej ati,ta z ati moze niema sli i jest 256 bit ale ma 2 giga pamiec i oprucz shader model 4.0 ma pixel shader 3.0 i 3.0+ wiec chyba jest lepsza wg mnie

Poczekaj z dwa, trzy tygodnie na nowe karty i wtedy będzie wiadomo co kupić lepiej, czy 9800GX2 czy nowy GTX280.

1.fajnie by było gdybyś pisał bardziej zrozumiale i poprawnie…

2.Windows Vista,czyli Virusy Intruzy Spam Trojany Adware [podpis] to po co piszesz, w ogóle coś związanego z Vistą skoro jej nie lubisz :expressionless:

3.wytłumacz mi jak system może “nie lubieć” SLI :expressionless: bo nie za bardzo czaje #-o

4.podaj mi program albo grę gdzie wykorzystasz 2GB pamięci graficznej =D> :expressionless:

5.za już niecałe 2 tyg. ceny spadną, bo będą wchodzić nowe karty zarówno Radki jak i K.Grafiki NVidia

6.założyłeś ten temat żeby zaszpanić, że zastanawiasz się nad kupnem takich kart czy po to abyśmy nabili sobie posty ?? :expressionless:

To nie system nie lubi SLI, tylko DirectX 10 nie radzi sobie dobrze z więcej niż z dwoma kartami graficznymi.

to akurat wiedziałem Scorpio… po prostu scorpion18 chyba nie wiedział co pisze

to jego wypowiedź

2 giga na karcie graficznej sie przyda na przyszlosc,a takze przydatna mi bedzie do zaawansowanych programów graficznych.Tak Visty może nie lubie,ale żeby sobie popykać w Crisisa na full detalach to byłbym zmuszony do korzystania z Visty z względu na DirectX 10

do obróbki obrazu zdecydowanie karty AMD, ale szkoda kasy na FireGL, standardowe karty do giercowania mają te same chipy i te same parametry, jedyne co to dostaniesz mniej pamięci http://www.ceneo.pl/1232502 ale jak Cię kusi to możesz wziąć dwie takie karty.

Do tego żeby pograć w Crysis na full detalach nie potrzeba Visty, było już o tym setki razy.

Szkoda że nie wziąłeś pod uwagę że zanim na karcie graf. faktycznie przyda się 2Gb pamięci to każda obecna karta , jak i karty wydane w czerwcu będą zabytkiem.Obecnie nawet dla 1Gb dla 8800GT/GTS to za dużo.

Karty Ati z serii FireGL 3D nie są takie drogie bo są wydajne tylko dlatego że są to karty do profesjonalnego zastosowania nie do amatorszczyzny czy grania.

“Whether you’re an engineer designing mechanical subassemblies or an animator creating eye-popping visual effects, the ATI FireGL™ series of workstation graphics accelerators offers complete top-to-bottom solutions with industry leading performance, ground-breaking features, and unprecedented visual fidelity for the most demanding workstation users from entry-level to ultra high-end at prices to match any budget”

W przyszłości to wszystkie gry będą sie ciąć na Radeonie X2 3870 więc te 2GB nic wtedy nie da.

wiem ze to karta dla profesionalnych zastosowan,ale do gier tez sie nadaje prawda??przeciez dalo by sie na niej grac w niemal ze w kazda gre

wiesz co chłopie… nawet w połowie nie wykorzystasz tej karty #-o

i jeśli chodzi o Crysis’a to są odpowiednie modyfikacje pozwalające uzyskać efekty DX10 w XP… wystarszy poczytać #-o

jak chcesz to graj w Crysisa z AA, FAA, max. detalach i na dodatek na Viście… tylko pamiętaj, że będziesz miał od.30-60fps MAX :roll:

a to baaardzo dużo :expressionless:

ale ja nie zamierzam grac w crisisa przez neta tylko na single player,pozatym mam szybkie łącze => 14,5 MB/s

a jaki to ma związek z tym co napisałem ?? :expressionless: