Która karta dźwiękowa lepsza?

Witam,mam takie pytanie która karta dźwiękowa Creative SB Live jest lepsza SB0100 czy też SB0220 ??Pozdrawiam i prosze o odpowiedź

Według info w necie sterowniki Creative’a do SB Live! 5.1 Digital przeznaczone są wyłącznie do karty SB 0100, i jeśli w komputerze jest karta SB 0220 odmawiają instalacji, twierdząc, że brak w komputerze odpowiedniego sprzętu. Karta o symbolu SB 0100 to wersja pudełkowa, natomiast karta o symbolu SB 0220 to wersja OEM, sprzedawana w folii. Wygląda na to że SB0100 jest lepsza w sensie kompatybilności , jest pewność, że nie będzie problemów z driverami…

Odświeżę trochę temat bo mam identyczny problem. Zastanawiam się nad kupnem SB Live Digital i zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Czytałem dużo o problemach ze sterami do SB0220… Teraz główne pytanie: Czy te karty to “to samo” i czy różnią się tylko tym, że SB0220 to OEM a SB0100 to wersja pudełkowa? Czy posiadają ten sam procesor? Są jednakowo szybkie jeśli chodzi o przetwarzanie dźwięku?(programy typu FL Studio do tworzenia muzyki)

PS: Coś ciekawego jeszcze znalazłem, a mianowicie jest jeszcze model SB0060 i podobno to ten jest najwyższym modelem z tej serii, czy to prawda? Warto to kupować?

pozdrawiam

Szukałem jakiś czas temu informacji na ten temat w necie, bo też mnie to interesowało, ale nie znalazłem za wiele, może kontakt z Creativem mógłby rozwiać wątpliwości, pozdro.

a ja kupiłem wogle coś innego i jestem zadowolony,a kupiłem Creative SB0410

No ja też za wiele info nie znalazłem, ale na jakimś forum ktoś napisał, że właśnie SB0060 jest “najmocniejsza”, najmniej okrojona i wykonana na najlepszych podzespołach (ponoć wersja platinum) dlatego tak się zainteresowałem właśnie też tym modelem.

SeBoLaS, kupiłeś Live’a 24-Bit co mi się wydaje gorszym wyborem niż karty o których tutaj piszemy…

Ogólnie bardzo ciężko jest znaleźć model SB0060, może przez to, że jest taka “unikalna”… Najłatwiej idzie znaleźć SB0100, potem SB0220.

Musiałby się ktoś wypowiedzieć kto wie coś na temat tych kart, bo jak widać szukanie zbyt wiele nie daje, nadal są wątpliwości…

tu masz swój unikat :slight_smile:

http://www.allegro.pl/item468576249_sou … b0060.html

Ktoś już “sprzątnął” :slight_smile:

Jakby kogoś interesowało natknąłem się na takie coś: http://lbs.elektroda.net/historia_creative.htm

To powinno już rozwiązać wszelkie wątpliwości co do modeli.

Ja prawdopodobnie kupię SB0100, zobaczymy co jest warta. :smiley: