Która karta graficzna lepsza?

(relolomarjer) #1

Witam.

Rozmawiałem z moim kolegą o polepszeniu mojego komputera z 2007 roku. Karta graficzna w nim zainstalowana jest warta 100 zł, więc chyba czas na polepszenie.

Wszystko się zgadza, i mogę kupić sobie nową. Nie chodzi mi, aby każda gra chodziła na full-detalach. Najlepiej, aby te "nowsze tytuły" przynajmniej zadziałały na średnich.

Upatrzyłem sobie takie dwie do 500 zł.

Proszę Was, abyście porównali, która jest lepsza: KLIK vs KLIK?

Możecie też mi zaproponować inne, max. do 500 zł.

(Furman005) #2

Co do kart to słyszałem bardzo dobre opinie o firmie EVGA. Podobno te karty są żywotne i nie mają dziwnych niedoróbek.

Aha, do gier polecałbym Ci raczej nVidię.

(relolomarjer) #3

A co z tymi kartami co podałem? Są warte tej ceny? Która jest lepsza?

(stream) #4

Jak wygląda reszta Twojego komputera (procesor, płyta główna, RAM i zasilacz)?

(relolomarjer) #5

Jak na razie chce sie dowiedzieć, która z podanych kart w temacie jest lepsza i co sądzicie o nich.

Popołudniu lub wieczorem postaram sie podać specyfikację.

(bart86) #6

w testach 7790 wypada lepiej ale ja bym polecał dozbierać na GTX650Ti Boost jest lepszy i warto dołożyć

ale ważna jest tu reszta sprzętu czy zasilacz i proc są odpowiednie

odradzam firmy

EVGA chłodzone powietrzem są to zawsze wersje referencyjne, są dobre i dobrze wykonane ale chłodzenie jest minimalne takie jak zaleca nvidia przy wyższych temperatura zewnętrznych jak na przykład ciepłym latem lub przy większym zużycia wiatraka mogą wystąpić problemy z temperaturami

Gigabyte  obecnie robi grafiki po kosztach na sztuke przetrwają gwarancje ale dalej to może być różnie, chłodzenie w nich nie jest najlepsze i nie jest najcichsze

polecam firmy jak Asus, MSI, Zotac które po względem kultury pracy, użytymi komponentami oraz temperatur wypadają najlepiej, często są to wersje fabrycznie podkręcone w przeciwieństwie do EVGA, która nigdy nie kręci układów

(alfinho) #7

Podaj zasilacz (czuję, że na 99% do wymiany). Natomiast też jak kolega polecam ASUS-a, fabrycznie podkręcone i idzie dalej jeszcze podkręcać GPU Tweakiem, a chłodzenie z Direct CU będzie to spokojnie wytrzymywać.

(Ja$) #8

...w podanym budżecie najwydajniejszą kartą graficzną jest  GTX 650 Ti Boost 1GB, lub trochę droższa, ale z większą pamięcią jest GTX 650 TI OC Boost 2GB (TDP 140W).

Tu masz test: http://tnij.at/10194.

(djosdanielos) #9

@bart86

EVGA też podkręca ,moja ma 1137 MHz na rdzeniu w trybie boost jest to najwyżej taktowany gtx650ti boost na rynku ,ale temperatury też za to ma najwyższe ze wszystkich :smiley:

Asus DCU II i MSI TF III najlepiej wypadają pod względem kultury pracy 

(relolomarjer) #10

Dziękuję!

Dzięki!

Teraz do wszystkich, co się pytali o specyfikację mówię, że proc, zasilacz i płyta główna są odpowiednie, kierowałem się już do zaawansowanych w tych sprawach. Zasilacz wymieniałem niedawno, lecz nie pamiętam nazwy, wiem tylko, że ma 550W (czyli wystarczająco), procek ujdzie tak samo jak płyta.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, co chcieli pomóc!

(CrisPL) #11

Mimo wszystko lepiej jakbyś podał, dla samej pewności.