Która karta graficzna lepsza?

Witam.

 

Rozmawiałem z moim kolegą o polepszeniu mojego komputera z 2007 roku. Karta graficzna w nim zainstalowana jest warta 100 zł, więc chyba czas na polepszenie.

Wszystko się zgadza, i mogę kupić sobie nową. Nie chodzi mi, aby każda gra chodziła na full-detalach. Najlepiej, aby te “nowsze tytuły” przynajmniej zadziałały na średnich.

 

Upatrzyłem sobie takie dwie do 500 zł.

Proszę Was, abyście porównali, która jest lepsza: KLIK vs KLIK?

 

Możecie też mi zaproponować inne, max. do 500 zł.

Co do kart to słyszałem bardzo dobre opinie o firmie EVGA. Podobno te karty są żywotne i nie mają dziwnych niedoróbek.

 

Aha, do gier polecałbym Ci raczej nVidię.

A co z tymi kartami co podałem? Są warte tej ceny? Która jest lepsza?

Jak wygląda reszta Twojego komputera (procesor, płyta główna, RAM i zasilacz)?

Jak na razie chce sie dowiedzieć, która z podanych kart w temacie jest lepsza i co sądzicie o nich.

Popołudniu lub wieczorem postaram sie podać specyfikację.

w testach 7790 wypada lepiej ale ja bym polecał dozbierać na GTX650Ti Boost jest lepszy i warto dołożyć

ale ważna jest tu reszta sprzętu czy zasilacz i proc są odpowiednie

 

odradzam firmy

EVGA chłodzone powietrzem są to zawsze wersje referencyjne, są dobre i dobrze wykonane ale chłodzenie jest minimalne takie jak zaleca nvidia przy wyższych temperatura zewnętrznych jak na przykład ciepłym latem lub przy większym zużycia wiatraka mogą wystąpić problemy z temperaturami

Gigabyte  obecnie robi grafiki po kosztach na sztuke przetrwają gwarancje ale dalej to może być różnie, chłodzenie w nich nie jest najlepsze i nie jest najcichsze

polecam firmy jak Asus, MSI, Zotac które po względem kultury pracy, użytymi komponentami oraz temperatur wypadają najlepiej, często są to wersje fabrycznie podkręcone w przeciwieństwie do EVGA, która nigdy nie kręci układów

Podaj zasilacz (czuję, że na 99% do wymiany). Natomiast też jak kolega polecam ASUS-a, fabrycznie podkręcone i idzie dalej jeszcze podkręcać GPU Tweakiem, a chłodzenie z Direct CU będzie to spokojnie wytrzymywać.

…w podanym budżecie najwydajniejszą kartą graficzną jest  GTX 650 Ti Boost 1GB, lub trochę droższa, ale z większą pamięcią jest GTX 650 TI OC Boost 2GB (TDP 140W).

 

Tu masz test: http://tnij.at/10194.

 


@bart86

EVGA też podkręca ,moja ma 1137 MHz na rdzeniu w trybie boost jest to najwyżej taktowany gtx650ti boost na rynku ,ale temperatury też za to ma najwyższe ze wszystkich :smiley:

Asus DCU II i MSI TF III najlepiej wypadają pod względem kultury pracy 

 

Dziękuję!

 

 

Dzięki!

 

 

Teraz do wszystkich, co się pytali o specyfikację mówię, że proc, zasilacz i płyta główna są odpowiednie, kierowałem się już do zaawansowanych w tych sprawach. Zasilacz wymieniałem niedawno, lecz nie pamiętam nazwy, wiem tylko, że ma 550W (czyli wystarczająco), procek ujdzie tak samo jak płyta.

 

 

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, co chcieli pomóc!

Mimo wszystko lepiej jakbyś podał, dla samej pewności.