Która karta graficzna mocniejsza pod gry


(system) #1

Witam, mam do wyboru AMD Radeon HD 6800 Series oraz ATI HD Radeon 4800 Series.

 

 

Czy ATI oraz procesor Intel mogą się kłócić? Tzn. że będą wywalały mi blue screeny ?

 

 

Jeżeli wywala mi blue screeny z kodem 0x00...1E oraz 0x00...50 oraz 0x000,,,0001D oraz 0x000...119 oraz 0x000...190? Że błąd kostki ram,żle wpięta czy może płyta główna do wymiany. Z góry dzieki.


(mrFreeze) #2

Teoretycznie HD6800 będzie lepsza ale napisz dokładny model.

 

Nie.

 

 

Screen z HDTune zakładka Health dla wszystkich dysków. Ściągnij zainstaluj HWINFO odpal zakładkę Sensors nie zamykaj odpal grę pograj z 5 min wyjdź zrób screeny (klika zapewne) żeby było całe okno Sensors wszystkie temp. Wrzuć screena z Bluescreenviewer. Napisz markę model zasilacza odczytując jego oznaczenie z naklejki na nim tak trzeba wziąć śrubokręt i otworzyć obudowę. Przeskanuj pamięć memtestem. Zrób bootowalnego pena (sam się praktycznie zrobi). Włóż pena odpal imageUSB na górze w oknie zaznacz pena i naciśnij Write to UFD. Później zbootuj pena tak jakbyś bootował płytę z Windowsem. Czekaj póki pass będzie 3. Oczywiście jakby Ci się pojawił choćby jeden errors to nie musisz czekać do 3 możesz przerwać skanowanie pamięci.

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe


(system) #3

Model dokładny karty graficznej to HD 6870.I czy ta zmiana będzie odczuwalna ? Bowiem ta karta ( AMD RADEON ) spaliła mi się,kupiłem nową tą ATI, i sie zastanawiam czy gdy bd gral np w FIFE 14, to będzie to strasznie odczuwalne, czy tez nie.


(mrFreeze) #4

Ati AMD to jedno i to samo.

 

Zmiana ale skąd mam wiedzieć jaką miałeś starą kartę?

 

Pewnie przez “markowy” zasilacz więc nowa spłonie jeszcze szybciej :diabel: