Która karta graficzna Nvidi do laptopa

Witam

jak w temacie

zamierzam kupić sobie laptopa w cenie gdzieś od 2800zł do 3200zł

i zastanawiam się którego wybrać i z jaką kartą graficzną, przede wszystkim dobieram pod względem dobrej karty graficznej

ale bez przesady z ceną…

ogólnie myślałem o jakimś Asusie

resztę podstawowych podzespołów mam mniej więcej wybraną

procesor:

Core 2 Duo

pamięć RAM 4096 MB, DDR 2, 800 MHz

dysk jaki będzie… i tak w większości jest: 5400 rpm, SATA, między 320GB a 500 GB

Ekran Przekątna ekranu albo 15,6 " albo 17,3 " to się jeszcze zobaczy

co do wyglądu lapka to idzie się przyzwyczaić…

winda to Win7 raczej…

zastanawiam się przede wszystkim tylko jaka karta graf. będzie dobra i spokojnie pociągnie nowe gry…

któreś z tych:

GeForce GT130M

GeForce G110M

GeForce G105M

GeForce G102M

GeForce 9800M GTX

GeForce 9800M GT

GeForce 9800M GTS

GeForce 9700M GTS

GeForce 9700M GT

mniej więcej oglądałem specyfikacje ale tak naprawdę którą warto wybrać

niby ta GT 130M jest najlepsza ale czy warto, może GT 120M będzie porównywalna a taniej wyjdzie

ale czy może szukać coś z taką: 9800M GTX

doradźcie coś konkretnie, tylko bym prosił z jakimś konkretnym opisem

“dlaczego ta jest lepsza od tej i wystarczy ci do tego, tam, tego… ten jest niższy model, tańszy ale porównywalny i wystarczający”

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC…

Dodane 13.09.2009 (N) 19:50

a i jeszcze a może lepsze będą ATI

Jeśli będziesz miał viste to ja bym ci polecał tą GeForce 9800M GTX bo ona świetnie współpracuje z tym systemem i jest świetna do gier.

Masz tutaj stronę z rankingiem mobilnych kart graficznych:

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar … 174.0.html

hmmmm a czy jest jakiś asus albo toshiba z tą kartą GeForce 9800M GTX?? max do 3300zł?? Sam szukaj jakiegoś laptopa z dobrą kartą…

Większość laptopów ma tylko ATI Mobility Radeon HD3650 który nie jest zbyt dobry.

z tego co szukałem to nie znalazłem lapka z GeForce 9800M GTX w tej cenie więc chyba mogę o niej pomarzyć…

ceny 2-3 razy większe… z tą kartą…

chyba że znacie jakiś sklep lub producenta który daje możliwość montażu, modyfikacji w laptopie podzespołów…

tak patrząc to czy ta GeForce GT 120M to dobre rozwiązanie i czy jest ona jako dedykowana to znaczy wlutowywana w płytę…???

zastanawiałem się nad GeForce GT 120M lub coś niższego GeForce G105M, GeForce G102M, ale chciałbym poznać waszą opinię…

"Sam szukaj jakiegoś laptopa z dobrą kartą… "

z tym to sobie poradzę jakoś, ale chciałem uzyskać od was opinię na temat kart graficznych do laptopów…

Z góry dziękuję

bolek15 hehhee pomyliłem się chodziło mi o “Sam szukam (…)”

A jak się kupi laptopa z kartą dedykowaną w cenie 3300 zł są głównie ATI Mobility Radeon HD3650, to może da radę w późniejszym czasie zamontować jakąś lepszą NVIDI?? wiem że mało jest kart na rynku dla laptopa.

Może mi ktoś powiedzieć coś na temat ATI Mobility Radeon HD3650?? Może nie jest jakaś zła… Głównie to będę oglądać filmy, w późniejszym okresie Full HD, Photoshop, Corel, internet.