Która karta graficzna? Ryzykować?

Chcę kupić budżetową kartę graficzną do 450 zł.
Jestem prawie pewny co do zakupu RX 460 za ok. 440 zł, nowa, 3 lata gwarancji - kompletnie dla mnie wystarczająca. Myślałem jednak jeszcze na używanym sprzętem pokroju HD 7950 - jednak ogranicza mnie zasilacz 350W - markowy Fortron, żaden noname. Dlatego też nie wiem czy zaoszczędzoną sumę ok. 100+ zł na używanej karcie wydać na większy zasilacz i mieć lepszego HD 7950 czy jednak mieć pewność w postaci gwarancji i dłuższego wsparcia i kupić RX 460, pozostając z obecnym zasilaczem.

w co grasz i w jakiej rozdzielczości ogólnie najlepszy wyjściem z tej sytuacji to dołożenie 100zł do budżetu i kupno GTX 1050 !!4GB!! zasilacz zostanie a i wydajność podobna do tego hd7950

Nie chcę nic ponad to wydawać.
Gram w raczej nowe gry: Car Cry Primal, GTA 5, jakieś otwarto światówki, ale nie potrzebuję do szczęścia wysokich detali.

R7 250/260x do GTA tak jak w moim temacie bo na testowym filmiku dobrze chodziło.
Skupiłem się na jednym , innych oglądanych modeli już nie pamiętam.

Polecam intel HD a jak cie nie stac to może amd radeon hd 7340. oby dwie karty są bardzo dobre. :slight_smile:

idź stąd
do 400zł szukaj R9 270 lub nawet R9 280x znajdziesz od MSI lub Sapphire
jaki masz zasilacz bo to on jest najważniejszy model i moc

[quote=“Antramx, post:1, topic:525490, full:true”]
Chcę kupić budżetową kartę graficzną do 450 zł.
Jestem prawie pewny co do zakupu RX 460 za ok. 440 zł, nowa, 3 lata gwarancji - kompletnie dla mnie wystarczająca. Myślałem jednak jeszcze na używanym sprzętem pokroju HD 7950 - jednak ogranicza mnie zasilacz 350W - markowy Fortron, żaden noname. Dlatego też nie wiem czy zaoszczędzoną sumę ok. 100+ zł na używanej karcie wydać na większy zasilacz i mieć lepszego HD 7950 czy jednak mieć pewność w postaci gwarancji i dłuższego wsparcia i kupić RX 460, pozostając z obecnym zasilaczem.
[/quote]Jeszcze jedno bardzo ważne pytanie: jaki procesor i resztę podzespołów posiadasz? Optymalnie byłoby dołożyć do 1050 lub 1050Ti.