Która karta lepsza: Radeon 2600 czy Radeon X1950?

od pewnego czasu sprzeczam się z kumplem która karta lepsza:

Radeon 2600 czy Radeon 1950 PRo?? Wg mnie to 1950 mimo iz nie ma D10 ale ogolnie lepsza…2600 to cos jak GF 8500 a 8600. Mam racje?

to zależy jaki producent i jaka wersja jak weźmiesz najgorszego 1950 lipnej firmy i porównasz do 2600 XT HD palita to 2600 lepsze

Człowieku nie bierz Radeona 2600 to syf :x Bierz 1950Pro albo 8600Gt Palit Sonic

Bierz 8600 GT lub jesli nie chcesz sie bawic w OC to 8600 GE :wink:

Tego Radka to niestety trzeba z daleka omijac, szkoda, cos ATI nie wyszlo.

Ten 2600 to do gier to kiepścizna ale dobrze sobie radzi w dekodowaniu filmów ale tak ogólnie to bez dwóch zdań R X1950 jest dużo lepszy od tego 2600

gierciu12 proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji Zmień

Słaba wydajność za tą cenę. :x

Kupilem te karte za 520 zl kiedy 8600 gt od palita, sonic kosztowal ok 460 zl za te dodatkowe 60 zl mam wydajne praktycznie niesłyszalne chłodzenie oraz spokojnie 720 mhz na rdzeniu co jest raczej trudno osiągalne na GT, tak więc spokojnie mogę polecic tę kartę.

Przecież tam jest coolerszajster to jak to może być ciche?

Właśnie nie wiem. Jakiś kit wciska?

nie warto przepłacać za GE, zdarzają się, problemy z przegrzewaniem (źle nałożona pasta termo-przewodząca) 8600GT od palita jest dostępne w wersji sonic i sonic+ z podniesionymi taktowaniami, na ulubiony.pl sonic+ 400zł z przesyłką.

ten radek nie jest przeznaczony do gier a do obróbki grafiki, filmów itp.

Spokojne to masz 630, te karty przegrzewają się na standardowych taktach, i sypią artefaktami.

Palit Sonic Plus ~380 zł taktowanie rdzenia 625, mem 1800, 2000 mhz Galaxy i tak się nie wykorzysta, ciche chłodzenie ze sporym radiatorem, na 2 sloty.

graffix nie wciaskam kitu, poprostu na Twoja niewiedze nic nie poradze.

8600 GE wystepuje w 2 wersjach, proponuje lekturke

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3000

Mój GE to wlasnie wersja z chłodzeniem Cooler Master Heat-Pipe które jak zresztą potwierdzono w recenzji jest bardzo ciche.

Tobi zawsze szanowałem Twoje zdanie, lecz tutaj popierasz swój komentarz tylko bredniami zasiegniętymi z innych forów, czytałem wiele recenzji tej karty (mam na mysli te profesjonalne) nigdzie nie było mowy o przegrzewaniu się czy artefaktach, zresztą mam tę karte ponad 2 miesiące, gralem już naprawde dużo i ani razu nie zdażyło mi się aby karta sie przegrzała lub sypneła choć jednym artefaktem.

BTW bawi mnie tylko fakt, że ludzie mimo iż nie mają tej karty wypowiadają sie na jej temat, jednym minusem tej karty jest cena, od strony technicznej nie można jej nic zarzucić.

Galaxy GF 8600 GE to wydatek rzędu 560 – 570 złotych

Czy warto dopłacać 200 zł dla 5-30 MHz (w niektórych recenzjach 630) więcej, niż Palit?

Samo takie chłodzenie to dopłata ok 100zł…

przejrzyj wątki z ostatnich 2 dni, posiadacz tej karty narzekał na te objawy, dopiero po zmianie pasty termo-przewodzącej zaczęła chodzić w miarę stabilnie.

czytaj wyżej, krótko pisząc mało kto by jąkupił bo zwyczajnie nie warto przepłacać, Sonic+ za 450zł w niektórych wersjach ma te same takty.

200wki byś dołożyłbyś do 8800gts, albo za tyle samo kupił x1950xt co prawda bez dx10 ale tych gier nie ma i jeszcze kilka miesięcy nie będzie.

Opinie użytkowników, nie brednie.

Na tym forum też są przypadki grzania się tych kart (wystarczy poszukać postów z wczoraj), na zwykłym CM. Recenzje są robione na stołach, wysoko obrotowe wentylatory lubią mieć dostęp do powietrza, na stole mają, w budach mniej, a nie każdy ma w obudowie kilka 120mm wentyli.