Która karta lepsza?

Witam. Mam Geforce4 Ti 4200, ale kolega chce się zamienić na Geforce 5500 FX. Opłaca mi się ? poczuję jakąś chociaż małą różnicę ?

Ja na twoim miejscu bym się nie zamieniał bo ta karta którą masz jest minimalnie lepsza od FX 5500. Jedyną przewagą FX 5500 nad GeForce 4 Ti jest obsługiwanie przez tą pierwszą SM 2.0 i obsługa AGPx8 co niestety nie przekłada się na wydajnosć a jeżeli twoja płyta główna obsługuje tylko AGPx4 to i tak nic by to nie dało.

Obsługuje x8, mam jeszcze do wyboru geforce 6200 128 mb agp, co o tym sądzicie ?

Też nie warto. Lepiej napisz jaki masz komputer. Warto upolować rad 9500 (ew. 9700).

Dokładnie lepiej upolować radeona. Ja kiedyś miałem GF6200 i jedyną jego przewagą nad moim późniejszym Ati Radeonem 9600 były PS i VS 3.0, ale wydajnościowo to radeon przewyższył gforca bo tamten miał 64bit szynę pamięci. W ogóle FX i 6200 Nvidii się nie udały no za wyjątkiem GF5700 i FX59xx. Dlatego jak nie chcesz wymieniać grafiki to zostań przy swojej karcie.

Ja mam starego kompa, i nie planuje nic w niego wkładać, bo przymierzam się do kupna nowego na obecne gry… ale skoro za darmo mogę się wymienić to pytam się czy jest sens… na tym kompie choćbym chciał nie zagram sobie w np NFS Shift ale chociaż w Football Managera bym zagrał który potrzebuje Pixel Shader 2, który to 6200 posiada…

6200 się NV udał, ale tylko wersja 128bitowa którą dało się modować na 6600.