Która karta lepsza?

Która karta jest lepsza??

ATI Radeon X1300PRO 256Mb czy

GeForce 6600 Gt

6600GT. Podaj kwote i port na jaki poszukujesz grafike.

Witam!!

Kiedy ponad miesiąc temu zamierzałem kupić nowy komputer, również zastanawiałem się nad wyborem pomiędzy tymi dwiema krtami [brałem jeszcze pod uwagę ATI X1600PRO 256MB]. W moim przypadku były to karty z PCI-E. Ostatecznie wybrałem produkt nVidii i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wprawdzie 6600GT ma tylko 128MB pamięci w porównaniu z 256MB konkurentów, ale jest to pamięć DDR3 więc wydajność i tak jest o jakieś 5% wyższa. Nie mam problemów z najnowszymi grami takimi jak H-L2, NFSMW, FarCry, DoomIII, FEAR itd.

Jednym słowem… karta godna polecenia. Zresztą nie od dzisiaj wiadomo o ciągłych problemach ze sterownikami i niektórymi grami kart graficznych spod zanku ATI.

Pozdrawiam!!

podaj więcej informacji, bo nie wierzę.

czyżby nvidiaboy?

takie problemy były pare lat temu dzisiaj już nie ma tego problemu :lol:

Muszę przyznać, że pisząc ostatnie zdania w moim poście nie myślałem o najnowszych produktach ATI (z którymi jeszcze nie miałem niewątpliwej przyjemności pracować :smiley: ) a o kartach graficznych z serii.: ATI Radeon 9500 czy 9600, czyli rzeczywiście kartach, które cieszyły się bardzo dobrą wydajnością dobrych pare lat temu.

Co do problemów z “niektórymi grami”, o których wspomniałem… np. do KotOR lub MGS2:S trzeba było ściągnąć specjalne ATI patche, a do UT 2003 oraz Call of Duty najnowsze Catalysty. Wszystko działo się jednak kilka lat temu i nie mogę się nie zgodzić z Shawn Michaels. Być może w najnowszych produktach ATI Radeona (a takimi niewątpliwie są karty X1300 oraz X1600) żadnych problemów nie będzie.

Co do zapytania o nvidiaboy’a… hmmm, moje 6600GT do tej pory ani razu mnie nie zawiodło i jestem bardzo zadowolony z wydajności tej karty, co nie zmienia faktu, że prawdopodobnie nie mogłem być obiektywny uważając karty ATI za bardzo kłopotliwe w użytkowaniu. :wink:

Pozdrawiam!!