Którą karte graficzną mam wybrać

Otóż mam do wyboru Nvidia Geforce 6800Xt albo Ati Radeon X1300 która lepsza pomóżcie. Bo już nie mogę wytrzymać z moim radkiem 9250.

Ja bym brał tego Geforca. Radeon X1300 jest słabą kartą.W testach wypada gorzej od Radeon 9800 PRO.

Bierz Geforce 6800XT (przy odrobinie szczęścia można w niej odblokować dodatkowe potoki które znacznie zwiększają wydajność karty graficznej).

Zgadzam się z Lopio tylko GeForce 6800 XT

Ati ma 256MB a Geforce 128 to dlaczego Ati jest gorsza. Nie znam sie na tym .Dlaczego tak jest??

miarodajne jest jedynie osobiste testowanie

-ale dla wyrobienia poglądu przydatne bywają opinie

i inne porównania

np na str- http://www.gph.benchmark.pl/

…co też nie zagwarantuje pełne satysfakcii…

Sprawdź sobie na stronie podanej przez maru1, żadna wersja Radeona X1300 (Pro, XT i inne) według tej strony nie jest lepsza od GeForce 6800XT.

Chyba mnie przekonaliście. A i jeszcze jedno 128bit a 256bit to jest duża różnica grafiki??

Jest różnica w wydajności (ilości ramek na sekundę) ponieważ zwiększa się (dwukrotnie) przepustowość pamięci RAM. Ale biorąc pod uwagę że 6800XT jest znacząco wykastrowane to 256bit w tym akurat wypadku nie ma większego znaczenia. A tak po zatym możesz się też zastanowić nad Palit 7300GT SonicDDR3 AGP za 330 zeta na emarket.pl podkręcalne do 500-550/1200-1300 MHz.

Dzięki za pomoc wybieram Geforce 6800xt. Pozdro.