Którą karte graficzną polecacie?

Jak w temacie. 
Obecnie mam Nvidia 240 GT , tak wiem , mikrofalówka ma lepszą , ale komputer kupowany dawno temu :/ 
Chciałbym by mogła udźwignąć bezproblemowo takiego Wieśka przynajmniej na średnich ustawieniach graf. Moglibyście podawać w jakich cenach chodzą?
Dzięki :smiley:

P.S:Przepraszam jeżeli pisze w złym Temacie, ale nazwa “Grafika” wydawała mi się najbardziej odpowiednia. 

Podaj pełną specyfikację pieca.

Dział Hardware na przyszłość.

 

Podaj resztę sprzętu i planowany budżet.

jak masz procesor słabszy niż amd athlon x4 i zasilacz z czarnej listy to najpierw wymieniłbym zasilacz i cpu :slight_smile: a tak bez podania kwoty i zasilacza jak i procka to nie ma o czym gadać :slight_smile:

Procesor: AMD Athlon™ II X2 240 processor 2.80 GHz dwurdzeniowy
Ramu: 4GB, choć zamierzam dokupić jeszcze z 2GB.
System: win.7 64-bit
Zasilacz: szczerze mówiąc nie wiem :expressionless:
Budżet: nwm, może z 2,5-3 tys.

Nie podałeś jaka płyta. Zgadzam się z MrBeckham666 , z tym procesorem nie masz się co wychylać. Może pamięć, ale nie podałeś jaką masz obecnie, jaką,  nie ile. 

Edit : poco ja to piszę z tym budżetem całość od nowa. 

 

 

Dokładnie.

Nie wiem jak wy, ale ja informatykiem nie jestem, nie znam za bardzo się na sprzęcie itp.
Co wiem to napisałem, wiem że mam 4 GB ramu a z jakiej firmy czy jakie parametry czy cokolwiek macie na myśli to nie wiem. 
"Może pamięć, ale nie podałeś jaką masz obecnie, jaką ,  nie ile."
Jaką>  Menadżer urządzeń > urządzenia systemowe > Standardowy kontroler RAM PCI? 
A odnośnie MrBeckham666 to jaki procesor by był odpowiedni?

Temat stworzyłem w celu zrobienia sobie takiego mniejwięcej kosztorysu ile muszę włożyć w kompa by cokolwiek nowego mi na nim działało :confused:

 

Przy obecnym kursie usd, jakieś 3000zł jeżeli mówimy o średnich/wysokich ustawieniach.

 

Dzisiaj sama karta graficzna ze “średniej” półki kosztuje 2300zł a gdzie reszta? Choć od lat jestem pecetowcem to szalejące ceny podzespołów coraz bardziej skłaniają mnie ku konsolom.

 

Pojechałeś, GF950 około 700zł, ale warto się wstrzymać bo zdaje się będą duże obniżki 960, 970, 980.

 

950 to praktycznie low end, niżej są już karty do biura/media center.

Pograć się na tym da, ale szału nie ma.

 

 

Yhym, a procesor też byście mi jakiś podpowiedzieli?
Bo o tyle ile nie wiedziałem jaką kartę graficzną kupić to jaki wybrać procesor to już dla mnie czarna magia. 
Może taki nie za drogi ale żeby udźwignął takiego GF960? Dzięki :slight_smile:

PS: Im lepszy procesor tym więcej ramu mogę dołożyć? Tak to działa?

 

 

I w tym momencie założyłbym wątek w dziale:

https://forum.dobreprogramy.pl/zestawy-komputerowe-i-podzespoly-63f.html

 

i pierwsze z brzegu wątki:

https://forum.dobreprogramy.pl/komputer-do-3000zl-531191t.html

 

https://forum.dobreprogramy.pl/komputer-do-2800zl-530920t.html

 

Określ budżet ostateczny + 100-200 zł więcej :wink:

Ciesz się nowoczesną maszyną, która pociągnie większość tytułów.

 

 

Dziękuje wszystkim, którzy się udzielali :slight_smile: