Którą kartę graficzną wybrać? (GTX 750 Ti, R7 360, RX 460)

Witam,

na święta postanowiłem wymienić swojego GTX-a 550 Ti na coś mocniejszego i nie wiem co mam kupić.

Cena do około 500 zł.

Zależy mi tylko aby World of Tanks działał na średnio-wysokich ustawieniach graficznych.

Gram w rozdzielczości 1920x1080.

Zastanawiam się nad którąś z tych kart:

 - MSI GTX 750 Ti 2 Gb GDDR5,

 - ASUS Radeon R7 360 2 Gb GDDR5,

 - MSI Radeon RX 460 2 Gb GDDR5.

Mój komputer to:

 - I3-4160,

 - MSI H81M-P33,

 - 12 Gb RAM DDR-3,

 - SSD 120 Gb

 - Corsair VS 550 W.

Karta ma być typowo do World of Tanks (Tylko w to gram).

Co mam wybrać do tej kwoty?

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję :wink:

Pozdrawiam 12chrapek12

RX 460.

Szczerze mówiąc, teraz jest najgorszy możliwy okres na takie zakupy. Drogi dolar i przedświąteczny szał zakupowy podbijają ceny. Myślę, że w styczniu/lutym za 500 zł kupisz już GTX 950 :slight_smile:

GTX 950 ?? To padło ??  No to żeś mu doradził - http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-rx-460-vs-nvidia-geforce-gtx-950

Witam,

dzięki za odpowiedź.

Czyli najlepsza karta do tych 500zł to RX 460? :wink:

Nie ma czegoś lepszego/bardziej opłacalnego?

Pozdrawiam 12chrapek12

Za 500 zł to ja już bym wolał chyba coś używanego np GTX 760, GTX 660 Ti albo R9 270X . Na allegro znajdziesz tego pełno… Sam kupiłem niedawno za 450 zł używanego MSI R9 270X, i nie widzę wcale wielkiej różnicy miedzy moim poprzednim bardzo drogim (kosztował prawie 1500 zł) i niby wypasionym GTX 970… W niektórych grach wręcz, np. BF 4-  ten stary R9 270X za 450 zł spisuje się nawet lepiej (Mantle)… 

Witam,

używanych kart nie chcę.

Warto dopłacić do GTX-a 1050?

Duży  będzie wzrost wydajności?

Sam nie wiem czy potrzebuję aż tak mocnej karty do World of Tanks (Średnio - wysokie).

Co o tym myślicie.

Pozdrawiam 12chrapek12

GTX950 w WoT wygrywa z rx460 -> vide:

Czy warto dopłacać do gtx1050? Hmm, jak patrzę po sklepach to prawie nie ma różnicy w cenie w stosunku do gtx950. Z tego więc punktu widzenia chyba warto. gtx1050 TI są już od 700 zł.

Witam,

wielkie dzięki za pomoc.

Wybrałem - MSI GTX 1050 2Gb GDDR-5.

Mam nadzieję, że będę zadowolony.

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam 12chrapek12

Jeżeli kultura pracy ma znaczenie, dopłaciłbym do MSI 1050 2GT OC (dwa wentylatory, nie wiem jak z trybem półpasywnym, 605 zł w proline).

Witam,

nie dopisałem, ale wybrałem tą wersję z dwoma wentylatorami :slight_smile:

Dokładnie to zamówiłem: http://www.komputronik.pl/product/348855/msi-geforce–gtx-1050-2gb-gt-oc.html   .

Pozdrawiam 12chrapek12

Hej,

dobry wybór. Mam prośbę. Daj znać, jak przyjdzie, czy działa w trybie półpasywnym tzn. bez obciążenia nie powinny się kręcić wentylatory. 

Pozdro

Następnym razem patrz też u konkurencji byś miał 20 zł w kieszeni :stuck_out_tongue:

http://www.x-kom.pl/p/336586-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1050-oc-2gt-gddr5.html

U konkurencji dolicz koszt dostawy, która w przypadku komputronika jest darmowa. Wyjdzie prawie na to samo. 

Ceny potrafią się zmieniać z dnia na dzień. Przed zakupem odpala się cenowarkę. Sprawdza się popularniejsze sklepy pod względem okazjonalnych kodów na zniżkę. Bierze się pod uwagę stałe kody na zestawy komputerowe o ile bierze się więcej części.

Są też kody rabatowe więc myślę że jest ok :smiley: 150 zł

Koszt dostawy nie jest drogi tym bardziej ze mozna za free odebrać osobiście

Witam,
przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.
Karta niestety nie posiada trybiu półpasywnego.
Lecz podczas grania i głośniejsze jest BOX-owe chłodzenie procesora.
Pozdrawiam 12chrapek12

Witam,
zakupiłem w Komputroniku, ponieważ jest ich siedziba w moim mieście.
Odebrałem osobiście:)
Pozdrawiam 12chrapek12