Którą kartę graficzną wybrać?


(Ahmed1006) #1

Witam!

Zastanawiam się nad wyborem karty graficznej. Biorę pod uwagę tą: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

Oraz tą: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-asus-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-gtx970-dcmoc-4gd5-706586/

Chodzi o to, że obie karty zmieszczą mi się w obudowie, ale najlepiej, żeby karta była krótka (moja obecna ma 19cm). Zależy mi też na podobnej wydajności i parametrach. Czy mogę w takim razie spokojnie zdecydować się na tą krótszą (nie wiem , czy rozmiar ma jakiekolwiek znaczenie)? Ewentualnie, czy możecie mi polecić dobrą kartę do 21cm, w cenie do 1600zł, podobną do tego dłuższego gtx'a Czy może lepiej zostać przy dłuższej karcie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


(Odyniec_Stary) #2

Krótszy Asus ma mniej wydajne chłodzenie, z racji wymiarów. Jak najbardziej ma to znaczenie. Krótką kartę możesz wybrać jeśli planujesz budowę zestawu w małej obudowie typu ITX.  W przeciwnym wypadku nie ma to dużego sensu. 


(Ahmed1006) #3

Z tym, że w komentarzach na temat krótszej karty ludzie chwalili dobre chłodzenie, więc dlatego się zastanawiam, czy jednak się na nią nie zdecydować?


(Odyniec_Stary) #4

Ono jest dobre, jak na krótką kartę, ale nie jest lepsze od pełnowymiarowego STRIX, który ma dodatkowo tryb półpasywny, czyli przy niskim obciążeniu wentylatory są wyłączone.


(Atronics) #5

w niczym mniejsza nie ustępuje większej, kwestia obudowy .


(Ahmed1006) #6

Czyli jednak mogę zdecydować się na krótszą? Bo otrzymałem dwie sprzeczne opinie i już nie wiem.

 


(Odyniec_Stary) #7

Ustępuje głośnością chłodzenia i potencjałem OC.


(Atronics) #8

to nie są sprzeczne opinie :slight_smile: po prostu jak masz małą obudowę i jest ciasno bierzesz mniejszą, jak możesz sobie pozwolić i się mieści ,to wybierz tę większą, na wydajności nic nie stracisz.

 


(Odyniec_Stary) #9

Możesz, ale cały czas piszę, że jej chłodzenie jest mniej wydajne od pełnowymiarowej konstrukcji.

W typowej obudowie ATX ta karta ma niewielki sens.


(Ahmed1006) #10

Ok, rozumiem :slight_smile: Dziękuję za szybką pomoc.