Którą kartę graficzną wybrać?

Witam!

Zastanawiam się nad wyborem karty graficznej. Biorę pod uwagę tą: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

Oraz tą: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-asus-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-gtx970-dcmoc-4gd5-706586/

Chodzi o to, że obie karty zmieszczą mi się w obudowie, ale najlepiej, żeby karta była krótka (moja obecna ma 19cm). Zależy mi też na podobnej wydajności i parametrach. Czy mogę w takim razie spokojnie zdecydować się na tą krótszą (nie wiem , czy rozmiar ma jakiekolwiek znaczenie)? Ewentualnie, czy możecie mi polecić dobrą kartę do 21cm, w cenie do 1600zł, podobną do tego dłuższego gtx’a Czy może lepiej zostać przy dłuższej karcie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Krótszy Asus ma mniej wydajne chłodzenie, z racji wymiarów. Jak najbardziej ma to znaczenie. Krótką kartę możesz wybrać jeśli planujesz budowę zestawu w małej obudowie typu ITX.  W przeciwnym wypadku nie ma to dużego sensu. 

Z tym, że w komentarzach na temat krótszej karty ludzie chwalili dobre chłodzenie, więc dlatego się zastanawiam, czy jednak się na nią nie zdecydować?

Ono jest dobre, jak na krótką kartę, ale nie jest lepsze od pełnowymiarowego STRIX, który ma dodatkowo tryb półpasywny, czyli przy niskim obciążeniu wentylatory są wyłączone.

w niczym mniejsza nie ustępuje większej, kwestia obudowy .

Czyli jednak mogę zdecydować się na krótszą? Bo otrzymałem dwie sprzeczne opinie i już nie wiem.

 

Ustępuje głośnością chłodzenia i potencjałem OC.

to nie są sprzeczne opinie :slight_smile: po prostu jak masz małą obudowę i jest ciasno bierzesz mniejszą, jak możesz sobie pozwolić i się mieści ,to wybierz tę większą, na wydajności nic nie stracisz.

 

Możesz, ale cały czas piszę, że jej chłodzenie jest mniej wydajne od pełnowymiarowej konstrukcji.

W typowej obudowie ATX ta karta ma niewielki sens.

Ok, rozumiem :slight_smile: Dziękuję za szybką pomoc.