Którą kartę nvidii chłodzoną pasywnie polecacie?

Którą kartę polecacie z tych chłodzonych pasywnie? Jakiej firmy (oczywiscie na bazie nvidii tylko i wylacznie). Gainward czy Gigabyte? A może Asus?

Chciałbym zeby ta karta :

  1. była lepsza od 6600 GT, którą aktualnie posiadam i wlasciwie nie wiem czy zniemiac bo jestem zadowolony, no ale wymieniam plyte glowną wiec to tak przy okazji.

  2. ciągnęla niewiele wiecej albo mniej prądu (co raczej mało mozliwe :/)

  3. temperatury byly znośne…

  4. 0 decybeli.

Mam na oku kilka modeli ale ciekaw jestem zdania posiadaczy takich kart.

Zwłaszcza tego jakie macie temperatury.

Aha i czy ktoś ma karte z silent pipe III?

to tylko chłodzenie pasywne,czyli bez wiatraczka

Złączono Posta : 13.09.2007 (Czw) 9:45

ja mam 7600gt zallman edition ddr3 którego w ogóle,że nie słychać

Jeżeli bardzo zależy Ci na chłodzeniu pasywnym, to może którąś z 8600GT…

Gigabyte 8600GT 256MB DDRIII PCI-E lub

ASUS 8600GT 256MB DDRIII PCI-E

Osobiście wziąłbym Gigabyte. Karta nie zajmuje dwóch slotów jak model ASUSa, jest nieznacznie tańsza i ma wyższe taktowanie rdzenia.

i sie grzeje niemiłosiernie ;]

Przy pasywnym chłodzeniu jest to nieuniknione, temp. zawsze będzie wyższa niż przy chłodzeniu “tradycyjnym”.

Poczytałem troche o 8600 GT i odpada bo żre za dużo prądu (chyba nawet wymaga dodatkowego zasilania), no i nie potrzebny mi jest taki smok. Nie lubie takich kart i nie potrzebuje bo mało gram. Myślałem raczej nad np. 7900 albo 7600.

No przecież napisałem w pierwszym zdaniu ze tylko pasywnie chlodzone :stuck_out_tongue:

Byłbym wdzięczny jeśli jakiś posiadacz pasywnej karty (najlepiej z serii 7) się wypowie o wydzielaniu ciepła i temperaturach. W zimie to nie problem ale co jak przyjdą upały? :slight_smile: Serja 7 jest o tyle dobra ze nie ma tam tylu smoków co w 8, przynajmniej tak czytałem.

PS: Nie wszystkie karty o pasywnym chlodzeniu są smokami, nie wiem ale te co zajmują 2 sloty mają chyba nawet mniejsze temp, niż z tradycyjnym jakimś prostym chłodzeniem. Ciekaw jestem też technologii Silent Pipe III

Akurat w przypadku kart z serii 7900 i 8600, to ich zapotrzebowanie na prąd kształtuje się praktycznie na tym samym poziomie. Wystarczy ok. 400W i ok. 20A na linii 12V.

Edit:

Co do technologii Silent Pipe III, to widziałem ją (póki co) zastosowaną jedynie w 8600GTS.

Podobnie co 76/900

Do kart pasywnych trzeba mieć wentylowaną budę, bez dobrej wentylacji będzie się grzać.

temp 7300

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … sc&start=0

Ok dzięki wam za rady, ale jest taki model z serii 7, który dodatkowo ma obnizone jakieś parametry i nie wydziela tyle ciepła, przy pasywnym chłodzeniu. Minusem jest tylko to, że zle spisuje się w grach, zarówno tych starszych jak i nowszych. Ale do filmów czy grafiki wystarcza i jest dobry.Nie pamiętam tylko jaki to model, czytałem gdzieś w jakimś piśmie. Dobra rzecz dla ludzi ceniących przede wszystkim ciszę i nie grających już w gry. Jak sobie przypomne to napiszę. Nawet radiator ma stosunkowo mały :slight_smile:

Co do kart pasywnych to kupuje się je po to zeby domontować na nich jakoś choćby prowizorycznie wolnoobrotowa 80’tke albo najlepiej 120stke.

hej,mam 7300 gt Asusa [400/800],osiągi skromne ale da się pograć,temperatura w idle 50 w stresie 70,nie wiem jak z poborem prądu,cena teraz ok.200 zł,wziąłem tą bo wszystkie wyższe modele miały komentarze w stylu’jeśli ktoś lubi gotowanie :? 'ale jest jeszcze jeden model który mi się podoba-to 7600 gt od Gainwarda,ma pozytywne oceny,lepsze parametry ale jeden drobiazg a mianowicie zajmuje dwa sloty…

głupoty gadasz :slight_smile: Nikt nie kupuje takich kart po to by montować wiatraczek, tylko po to by ograniczyć hałas. Fakt, że nie każda karta nadaje się do takiego chłodzenia, ale tak jak napisałem w poprzednim poście są specjalne, mniej wydajne karty robione własnie w tym celu, dla osób które okres grania mają za sobą i nie chcą sobie wkładać w komputer wyjącej super hiper wypasionej karty.

np. taka http://www.gainward.net/product/product … cts_id=119

kurcze gdybym znał /pamiętał model tej karty o której pisałem w poprzednim poście :frowning:

Nooo całkiem znośne temperaturki, dzięki za wypowiedź :slight_smile:

Podobne temperatury będzie mieć podany przeze mnie 8600GT Gigabyte (patrz posty wyżej), uznany za niemiłosierny grzejnik. :?

Najwyraźniej niedoczytałęś ważnego słowa “niskoobrotowe” są prawie niesłyszalne, szczególnie gdy masz też w miare normalne chłodzenie zasilacza i procesora, a fakt że wymuszasz nieco przepłwu powietrza po wielkim radiatorze, jaki jest w pasywnej karcie, daje ci dużo wydajniejsze i praktycznie bezgłośne (odpowiedni wentylator, albo dołożenie jeszcze rezystora na zasilaniu wentylatora gdyby był zbyt głośny) chłodzenie niż w buczącym fabrycznie aktywnym odpowiedniku.

dla fanów zakładania wentylatorków na chłodzenie pasywne :lol: to temperatura powyżej 30 stopni już jest czymś strasznym bo porównują to z temperaturami kart z chłodzeniem aktywnym

w tym asusie próg spowolnienia to 125 stopni ale to też ich nie przekona…

Dopiero, tyle zwykle 125 st i GPU się topi :E

Jeśli chcesz koniecznie nVidie np Gigabyte 8500GT TF (8500 pobiera 25W) pół pasywna, jeśli się zbytnio nagrzeje to uruchomi się wiatrak

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=4 … tr_numer=1

do gier się nie zbytnio nie nadaje.

ten próg spowolnienia można zmienić na niższy lub wyższy.

Można ale jak ktoś zapomni, a karta tak sobie ustawi.

no to tylko zacytuję…

‘w stresie 70 stopni’ :stuck_out_tongue:

błooooga cisza…

ps.czy jak lubicie kabriolety to kupujecie auto z dachem i robicie malutki szyberdach?ale frajda…

Hmm całkiem ciekawe :slight_smile:

A o tej karcie mówilem wcześniej :slight_smile: Jedna z najchłodniejszych pasywnych kart na rynku…Dobra do wszystkiego oprócz gier :stuck_out_tongue: