Którą kartę wybrać? Hd 7850 czy gtx 650 ti?

Witam serdecznie. Którą kartę wybrać? Hd 7850 czy gtx 650 ti? Obie w wersji 2gb. Chcę kupić używaną bo kasy mało. A może jakieś inne są warte uwagi?
Mój komputer składa się z płyty Gigabyte M61PME-S2, procesor AMD Athlon II x4 640, zasilacz Corsair vs 450, ram 4 GB, i karta graficzna hd 6770.
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

W/g mnie ta.

A ile kasy masz do wydania?


http://www.hwcompare.com/13797/geforce-gtx-650-ti-2gb-vs-radeon-hd-7850/
http://gpuboss.com/compare-gpus

Miedzi mam mało. Na kartę mogę przeznaczyć 200/250 zł.

Jak się nie pali, to polecałbym jednak dozbierać do najtańszej karty w 14nm czyli RX460.
Na dniach zapowiedzą jej rebrand do RX550 i powinna być jeszcze tańsza.

Z tych co podałeś to HD7850.
Ale musisz być świadom, że np. kupujesz coś odświeżonego w piekarniku i za 2 miesiące całkiem padnie.
A nawet jak komuś działało, to nie znaczy, że u ciebie się nie popsuje po raz pierwszy.

To są już stare karty i swoje już wypracowały. Uwzględniając ryzyko, to ceny używanych kart graficznych są wg mnie horrendalne.

Ceny rx460 na olx zaczynają się od 400 zł. To za drogo. Chcę jak najtańszym kosztem poprawić sobie komfort z używania komputera. Bez problemów odpalić film w fhd albo od czasu do czasu ets2. Nie mam wygórowanych wymagań ale muszę wymienić tą 6770 bo już nie daje rady. Służyła mi dzielnie. Przeszliśmy nawet Wiedźmina 3. Ale przyszedł czas na zmiany :slight_smile:

Licytuje Asus Radeon HD 7850 2GB DCU II.

tego athlona podkręć na tej mobo da rede 3,5-3,6ghz i bierz hd 7850 warto poszukać 7870 w tej cenie powinieneś znaleźć 2gb lub warto dopłacić te 30 zł

OC na tej płycie to nie bardzo da radę zrobić. Wcześniej miałem x2 255. Z 3.1 można go było podkręcić do 3.7 ale raz komputer wstał raz nie. Bios mam najnowszy ale jest bardzo ubogi. Nie ma opcji ustawienia napięć.

fakt płyta uboga ale na 3,5 ghz na pewno wykręcisz patrz jeszcze na ramy bo to one najbardziej ograniczają OC przez FSB
ja kręciłem fx 6350 na 4,4ghz na msi 760gm p23 fx dałem tylko radiatorki na sekcje zasilania by temp trzymało poniżej 80C i to działało

Mam do sprzedania bardzo mało używaną kartę GTX 750 TI od Palita.Może cię to zainteresuje.Cena to 250 zł.Stan idealny.

Kupiłem na olx vertex czy jakoś tak 7850 2GB. Właśnie robię testy w grach. War Thunder 45 do 70 FPS na ustawieniach maksymalne. ETS2 25 FPS w mieście. Poza miastem 50/60 FPS w ustawieniach ultra. Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia. Pozdro!