Którą książkę o VB 2010 wybrać? Wasze opinie

Witam serdecznie chciałbym kupić jedną z dwóch książek: VB 2010 krok po kroku lub VB 2010 Od podstaw:

http://helion.pl/ksiazki/visual-basic-2 … vb21po.htm

http://www.empik.com/microsoft-visual-b … ,ksiazka-p

Czy ktoś z was miał do czynienia z którąś z nich? Jakoś mało opinii znalazłem na ich temat. Którą polecacie dla początkującej osoby? Czekam na wasze opinie, pozdrawiam.

Trochę nie na temat będę pisał. Dlaczego VB, a nie C#? Niestety książki do VB nigdy nie kupowałem (tym samym nie znam tych dwóch tytułów, które podałeś), ale jeśli zdecydowałbyś się na C# to zdecydowanie polecam:

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7500/jezyk-c-2008-i-platforma-net-35.html (starsze wydanie)

http://www.amazon.com/2010-NET-Platform-Andrew-Troelsen/dp/1430225491 (najnowsze wydanie, mógłbyś się dopytać kiedy pojawi się tłumaczenie)

Jeśli jesteś początkujący to tak na prawdę nie ma większego znaczenia, czy kupisz to starsze, czy też to najnowsze wydanie, bo i tak najpierw musisz zapoznać się z całą składnią, a na same technologie .NET-owe przyjdzie czas.

Dlaczego VB a nie C#? Powiem szczerze, że właśnie nie wiedziałem na co się zdecydować na początek. Gdzieś wyczytałem, że VB jest bardziej powszechny. A mógłby ktoś pokrótce napisać co lepsze na początek? Pozdrawiam

Ta powszechność, o której mówisz, może wynikać z tego, że VB jest też używany, np. przy tworzeniu skryptów Windows oraz makr w MS Office.

Ja w pierwszej pracy usłyszałem, że często VB (rozumiany jako VB .NET) jest używany przy tworzeniu GUI, a C# w każdym innym miejscu (czyli np. w bibliotekach). Z czego to wynika … nie wiem. W C# możesz zrobić wszystko to co w VB, i odwrotnie. Oba te języki korzystają z tych samych bibliotek, a więc i z tych samych klas (różnią się tylko składnią). Moim zdaniem składnia C# jest o wiele ładniejsza niż VB. Poza tym ucząc się składni C# poznajesz też składnię Javy. C# jako język jest IMO bardzo dobrze przemyślany i uczy dobrych nawyków. Osobiście (jeśli nie masz przekonania co do VB) zachęcam Cię do rozpoczęcia przygody z .NET od C#. Zresztą jeśli kiedyś będziesz szukał pracy jako programista .NET, to przede wszystkim będą od Ciebie wymagać znajomości C#. Nie twierdzę jednak, że nie warto zapoznać się ze składnią VB. Warto, a nawet trzeba, ale to dopiero wtedy, gdy opanujesz już składnię C#. Są fajne strony w internecie, które pokazują różnice w składni tych języków.

Dziękuję, za wyczerpującą odpowiedź. To może faktycznie zacznę od C#. Pozdrawiam i czekam na kolejne odpowiedzi :slight_smile: