Która nagrywarka SATA?

Mam do wyboru jedna z tych nagrywarek SATA w podobnej cenie:

  • Samsung DVD+/-RW SH-S183A

  • Lite-ON Super AllWrite DVD+/-RW LH-20A1S

  • Pioneer DVD+/-RW DVR-212

Którą polecacie a którą odradzacie ? (Plusy i Minusy)

wszystkie są b.dobre. chodź kiedyś samsung miał problemy z szufladką… ale teraz są ok.

Witam!

Dokładnie… obojętnie, jaka kupisz i tak za dwa lata zmienisz na Blue-Ray :slight_smile:

No niewiem czy aż tak szybko ten proces będzie dłużej trwał myśle ,że krążki DVD mają jeszcze długą przyszłość dopóki napędy blu-ray nie będą kosztować po 150 zł.I czy na tej co wybierzesz dojedziesz do tego blue-ray.

Pioneer DVD+/-RW DVR-212 solidna firma i solidne wykonanie.

Witam!

A myślisz, że za dwa lata nie będą kosztowały 150zł… ja myślę, że będą, a to za sprawą tego, że analogicznie było z DVD (nagrywarkami).

Pożyjemy zobaczymy myśle ,że będzie to następowało dużo wolniej niż z nagrywarkami DVD.Jeszcze w 2003 roku nagrywarki dvd kosztowały po 500 zł a jeden model TDK pamiętam ,że kosztował 700 zł wcześniej były jeszcze droższe więc blu-ray i hd zanim powstanie multiformatowa nagrywarka(teraz zwykłe blu-ray kosztuje ze 2000 zł) i będzie kosztować tak do 200 zł jeszcze to potrwa.Ale czas najlepiej pokaże teraz może być zupełnie inaczej przecież.

Witam!

Może masz rację, ale z pewnością całą sprawę może przyspieszyć powstanie nowych formatów oraz sposobów zapisu i nowe nośniki o dużej pojemności, a jak wiemy prace w tym kierunku są bardzo posunięte.

Jednak co prawda to prawda i czas pokaże, jak będzie :slight_smile: