Która pamięć RAM do mego laptopa?


(Groldominika) #1

Witam. Posiadam laptop hp pavilion dv9700t na którym obecnie jest zainstalowana kość 2 GB Samsung, oraz 1 GB Transcend. Chciała bym te kości zamienić na coś lepszego i o łącznej pojemności 4 GB (jednej firmy). Laptop ma 2 sloty każdy może mieć max 2GB. Zakupu mam dokonać w sklepie Agito.pl Doradźcie mi które kości mam wybrać ( http://tiny.pl/6xnc). Cena ni gra roli. Wybór może mały, ale co będzie najodpowiedniejsze (najlepciejsze).


(Slawek655) #2

polecam firmę OCZ


(Adalbert) #3
  1. Jaki system dokładnie posiadasz? Wiesz, że przy systemach 32bitowych będzie wykorzystywane ok 3GB?

  2. Jesteś pewna, że potrzeba Ci więcej pamięci? Popracuj na kompie i podaj tutaj jaki jest szczyt wykorzystania pamięci ram z menadżera zadań.

  3. Jeżeli koniecznie chcesz te pamięci, to z tych podanych to wziąłbym Transcend, ew Patriot.


(Groldominika) #4

No więc tak, posiadany przeze mnie obecnie system to Vista w wersji 32 bit. Chcę zamienić na na 64 bit stąd ta moja prośba o wybranie najlepszej pamięci. Posiadam oryginalny system i wiem że isnatlując 64 bit jest to legalne. Wiele już o tym wątków było więc nie będę tłumaczyła. Obecnie wykorzystanie pamięci RAM jeszcze mi nie przekroczyło 60% Z tego co czytałam 64 bit potrafi łykać trochę więcej z uwagi na to iż emuluje środowisko 32 bit. Na koniec dodam że do mojego laptopa jest na oficjalnej stronie hp 100% wsparcie ze strony sterowników. Tak więc ze sterownikami nie miała bym problemów. Laptop ma mi posłużyć na kilka ładnych lat więc myślę trochę by przyszłościowo w pewnym sensie zachował swoją "świeżość" :slight_smile: Grać w gry mało gram jeśli już to CS i Settlers II 10-lecie. Przymierzam się do zakupu Fallout 3.


(Adalbert) #5

Na Twoim miejscu nie kupowałbym chyba pamięci, bo jednak wydaje mi się, że Ci nie potrzeba. :slight_smile:

Ale jeżeli masz kasę i nie masz co z nią zrobić, to właśnie w jakieś Transcend'y bym celował.

BTW O tym, że posiadając system 32bitowy można zainstalować 64bitowy nie słyszałem, muszę chyba doczytać jeszcze. :slight_smile: