Która pamięć RAM do mego laptopa?

Witam. Posiadam laptop hp pavilion dv9700t na którym obecnie jest zainstalowana kość 2 GB Samsung, oraz 1 GB Transcend. Chciała bym te kości zamienić na coś lepszego i o łącznej pojemności 4 GB (jednej firmy). Laptop ma 2 sloty każdy może mieć max 2GB. Zakupu mam dokonać w sklepie Agito.pl Doradźcie mi które kości mam wybrać ( http://tiny.pl/6xnc ). Cena ni gra roli. Wybór może mały, ale co będzie najodpowiedniejsze (najlepciejsze).

polecam firmę OCZ

  1. Jaki system dokładnie posiadasz? Wiesz, że przy systemach 32bitowych będzie wykorzystywane ok 3GB?

  2. Jesteś pewna, że potrzeba Ci więcej pamięci? Popracuj na kompie i podaj tutaj jaki jest szczyt wykorzystania pamięci ram z menadżera zadań.

  3. Jeżeli koniecznie chcesz te pamięci, to z tych podanych to wziąłbym Transcend, ew Patriot.

No więc tak, posiadany przeze mnie obecnie system to Vista w wersji 32 bit. Chcę zamienić na na 64 bit stąd ta moja prośba o wybranie najlepszej pamięci. Posiadam oryginalny system i wiem że isnatlując 64 bit jest to legalne. Wiele już o tym wątków było więc nie będę tłumaczyła. Obecnie wykorzystanie pamięci RAM jeszcze mi nie przekroczyło 60% Z tego co czytałam 64 bit potrafi łykać trochę więcej z uwagi na to iż emuluje środowisko 32 bit. Na koniec dodam że do mojego laptopa jest na oficjalnej stronie hp 100% wsparcie ze strony sterowników. Tak więc ze sterownikami nie miała bym problemów. Laptop ma mi posłużyć na kilka ładnych lat więc myślę trochę by przyszłościowo w pewnym sensie zachował swoją “świeżość” :slight_smile: Grać w gry mało gram jeśli już to CS i Settlers II 10-lecie. Przymierzam się do zakupu Fallout 3.

Na Twoim miejscu nie kupowałbym chyba pamięci, bo jednak wydaje mi się, że Ci nie potrzeba. :slight_smile:

Ale jeżeli masz kasę i nie masz co z nią zrobić, to właśnie w jakieś Transcend’y bym celował.

BTW O tym, że posiadając system 32bitowy można zainstalować 64bitowy nie słyszałem, muszę chyba doczytać jeszcze. :slight_smile: