Którą pamięć RAM wybrać?

Witam,
które pamięci są według was lepsze? Mile widziane jakieś plusy i minusy.

HyperX IMPACT BLACK DDR3 1600 2*8GB CL9 (HX316LS9IBK2/16) (specyfikacja)

Corsair Vengeance 2x8GB 1600MHz DDR3L CL9 (CMSX16GX3M2B1600C9) (specyfikacja)

Gdyby kogoś interesowało, to pamięć dokładam do laptopa, to Lenovo Y580 - wersja z i7-3610QM. Tylko z dołożonym SSD Samsung 850 EVO 500GB mSATA (MZ-M5E500BW), a HDD został zmieniony na dysk WD7500BPKX.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

Załączam link który może pomóc :http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2566929/kingston-hyperx-fury-corsair-vengeance-memory.html

I jak jest tam zapisane sprawa wygląda następująco

Jeśli masz zamiar robić OC to bardzie Crosair
Jeśli nie chcesz bawić się w takie rzeczy HyperX to typowey Plug and Play czyli podłączasz i grasz bez ustawiania niczego

Same pamięci dużych różnic nie posiadają

Lecz moim skromnym zdaniem postawił bym na Kingstona (HyperX)

Pamiętaj żeby nie opierać się do końca na mojej opinii poprzeglądaj sobie o obu może znajdziesz jakieś porównanie itd.:grin:

To kupuj idealnie takie, jak masz założone - sprawdź na jakim CL? obecne pracują?

Pomocne programy, CPU-Z, najnowsza Aida64.

Uwagi: sprawdź!!!

Z tego co widzę różnie piszą, jedni mówią,że max 8 GB?

I CL11?

np:

http://www.crucial.com/usa/en/compatible-upgrade-for/Lenovo/ideapad-y580

Mam max 16GB, tego jestem pewny. Od nowości miałem takie:

Dlaczego nie mogę kupić pamięci z mniejszym opóźnieniem? Podobno im mniejsze opóźnienie, tym lepiej sprzęt działa.

Ja od lat mam zasadę, że kupuję pamięci z listy QVL producenta płyty głównej.

Bo może się nie uruchomić - Twój wybór, najwyżej oddasz.

Mam max 16GB, tego jestem pewny. Od nowości miałem takie:

No i jak masz 16 GB, to po co wymieniać? samo niższe CL praktycznie nie zwiększy wydajności laptopa.

Szukałem listy QVL, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć.

Aktualnie mam dwa razy po 4GB i chcę wymienić. Dlaczego miałby się nie uruchomić?

To skąd wiesz? że obsłuży 2 x 8 GB?

Bo tak bywa - lata praktyki, a to nie stacjonarka. To i tak niskonapięciowe moduły, a niższe CL z reguły wymaga wyższego zasilania pamięci. Ale jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz, czy mam rację, czy nie?

Znalazłem ten artykuł: https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-series/Y580-16GB-RAM-Support/td-p/811271/page/3
Na końcu ktoś potwierdza, że w Y580, tylko, że w wersji z i5, działają mu HyperX’y :slight_smile:

Myślicie, że jest to dość wiarygodne?

Zobacz:

http://eu.crucial.com/eur/en/compatible-upgrade-for/Lenovo/ideapad-y580

Z Twojej strony: “Ballistix Sport 8GB Kit (2 x 4GB) DDR3-1600 SODIMM: 9-9-9-24”

To jest CL9?

Tak wygląda - męska decyzja kupuj przez internet, jak nie ruszą, masz 14 dni na zwrot.

Tak. Konkretnie: CL 9-9-9-24 a potocznie: CL9

Zwróć uwagę na to, że tam też napisali, że ten laptop obsługuje maks 8GB pamięci. Jak rozumiem, chciałbyś zmienić na 16GB?

Popatrz, jak kupowałem laptopa kilka lat temu, to zastanawiałem się nad tą wersją:

Nie wydaje mi się, żeby obsługiwał tylko do 8GB. Co o tym sądzisz?

Y580 to typ laptopa, który może zawierać różne typy płyt i różne podzespoły. To, że jednemu pracuje, nie znaczy, że Tobie będzie?

1 polubienie

Tak, tak kupię. Jakby co to zwrócę, stracę jedynie czas, a nie śpieszy mi się jakoś bardzo.

Sądzicie, że laptop po dołożeniu RAM’u zacznie się bardziej przegrzewać? Myślałem, żeby dokupić jeszcze jakąś porządną podstawkę chłodzącą, dokładnie wybrałem model Thermaltake Massive 23 GT. Załatwi sprawę?

A tam, to najmniejsze źródło ciepła i pomijalne w laptopie.

Nie mam pojęcia co o tym sądzić. Trzeba by dokładnie wypytać suport Lenovo. Ciekawe jest to, że kiedy wpisujesz w wyszukiwarkę “59-351883” czyli kod producenta (wg X-kom) to nic dotyczącego suportu nie wyskakuje.
ps. Ja, od Lenovo na których nie jest napisane ThinkPad, trzymam się z daleka :slight_smile:

Taki kupiłem i na razie muszę się z nim męczyć, planowałem zakup MSI GE62VR 7RF APACHE PRO, ale niestety budżet mnie nie puścił.

Dzięki wszystkim za pomoc, kupię te CL9 i napiszę jak to się sprawuje. Pozdrawiam.