Która płyta główna lepsza?Asus vs Gigabyte

Która mobo jest lepsza ta od Asusa czy ta od Gigabyte’a ?

gigabyte

też tak myślałem,ważne jest dla mnie to by można podpiąć do niej dysk SSD na PCI-E x4 do jakiegoś slotu na PCI-E x16

Wolę osobiście Gigabyta i to chłodzenie Hybrid Silent-Pipe 2! ASUS będzie pewnie o jakieś 0.5% wydajniejszy wedle testów ale to jest już granica błędu pomiarowego.

Masz te płyty w porównaniu:

3e1bd8ba16c9289am.png

Wtedy mamy już bardziej kartę z pamięcią SSD :wink: Ciężko to dyskiem nazywać choć pełni tą funkcję.

Poszukaj testów w sieci, ewidentnie widać że to dokładnie ta sama liga. Asus ma na oko wydajniejsze radiatory, a gigabyte ma najpewniej niepotrzebnie aż 10 portów sata, bo w efekcie korzysta z dodatkowego kontrolera…

Rozważałbym jeszcze msi eclipse z bardzo dobrym zasilaniem, layoutem, zintegrowanym creativem X-fi i też 10portami sata jeśli to zaleta.

Do prawdziwie ekstremalnego oc najlepsze będzie to dfi z cyfrowym zasilaniem i potężnym chłodzeniem:

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,64261/

Chłodzenie Gigabyta:

GA-EX58-EXTREME_UD3_Heat-pipes.jpg

GA-EX58-EXTREME_Hybrid_Silent-Pipe_Top.jpg

GA-EX58-EXTREME_Hybrid_Silent-Pipe_Bottom.jpg

GA-EX58-EXTREME_Ultra-Durable_3.jpg

To tak na serio rozmawiamy o produktach takiej klasy?Mam nadzieję że wykorzystasz w jakiś sposób możliwości tej karty. Bo jeśli dopiero zamierzasz w przyszłości skorzystać z tej karty zapoznaj się z ostatnią płytą w moim porównaniu zwróć szczególnie uwagę na ostatnie linijki o PCI-E, a za dwa lata np. te kasty SSD będą korzystały z pełnego portu PCI-E 16x już.

Na pclabi.pl był test tej płyty ostatnio poszukaj dokładnie, na pewno płyta jest dobrym konkurentem dla ASUSA, ale niezbyt dobrze wypadła jak na tą firmę.

BTW. GIGABYTE GA-EX58-UD5 różni się tylko od GA-EX58-EXTREME chłodzeniem Hybrid Silent-Pipe 2 i będzie tańsza o ok 200zł!