Którą płytę główną z tych dwóch?

Witam, obczaiłem dwie fajne płyty główne. I mam swoje zdanie, ale chciałbym też dowiedzieć się waszego zdania, i opinii oraz wyboru na temat tych dwóch płyt głównych

https://www.morele.net/plyta-glowna-biostar-h61mhv2-6800308/

//Naprawdę proszę nie pisać o tym że to stara epoka, że lepiej kupić lepszą, nowszą. Pytanie dotyczy opinii o podanych dwóch płytach głównych, a nie o porównaniu tych płyt do płyt z chipsetu Z390(intel), ddr 4 itd.

Dziękuje za odpowiedzi :wink:
Biorę wasze zdanie pod uwagę, bo za moment kupuję którąś z tych :]

Ale tu naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać…

Bierz droższa

1lajk

Żadna, można takie kupić po 150zł.

nie kupowalem bym wogole plyty na tym sockecie ale jak juz musisz napewno nie takie drogie cos do 200 zl max

1lajk

Biostar. Jest uboższa, ale sklepowa i na gwarancji, a ta druga, to wątpię jakim cudem facet wyciąga nówkę po 10 latach. Biostar w tym roku faktycznie ich naklepał kilka… no i tańsza.

1lajk

Można nawet za 30zł na olx i raczej w taki przedział cenowy bym celował :wink:

Wydasz wiecej niż za nową, te ekstra tanie, to trupy, jednej RAM nie działa, inna nie wstaje, kolejna ma cos wylutowane…:wink:

Możliwe, że masz rację. Trzeba przejrzeć z dozą ostrożności, ale nie wydałbym wiele więcej na taką płytę. Co z tego, że kupi nówkę, jak wsadzi do niej 15-letnie podzespoły, które i tak mogą w każdej chwili wyzionąć ducha :wink:

1lajk

Ta, czekać rok aż ktoś wystawi aukcję, te dwie płyty znalazłem jednie jeszcze na AliExpress xd

No tak się składa że ulepszałem kompa.
Z i5-2320 zmieniam na i5-3570K

Nie no, nie 15 letnie podzespoły.
Karta Graficzna była kupywana nowa z BitKomputera, GT 1030
RAM’y z 2 x 2GB DDR3 są teraz 4GB GODRAM, 8GB HypeX, a te 2x2GB zobaczę, może będą kompatybilne i też wejdą (jak bym kupywał z 4 slotami pamięci)
Prcoesor, też nowy kupiony, też z wyższego sklepu (fizycznego), miesiąc temu
No i jedyne co stare, to dyski HDD (gdzieś z 4 lata)

Nie rób tego błędu.
Zmarnujesz tylko pieniądze.
Różnica w wydajności, względem współczesnych, będzie minimalna.
Dodatkowo dopłacisz za K, a na Biostarze nic nie podkręcisz, na drugiej zaś tez bym się bał.
Jak chcesz modernizować to tylko i7. Każdy inny wybór, to głupota. Chcesz dowodu?
Nowa I3 Intela 4 rdzenie/8 wątków, to samo Ryzeny 3 od AMD. Niżej sa tylko biurowe Athlony/Pentiumy.

Gówno.

Jeśli jedna kość 8GB to głupota.

Koncertowo utopione pieniądze. Lepszy efekt byś zyskał wymieniając HDD na SSD.