Którą płytę główną z tych dwóch?

Witam, obczaiłem dwie fajne płyty główne. I mam swoje zdanie, ale chciałbym też dowiedzieć się waszego zdania, i opinii oraz wyboru na temat tych dwóch płyt głównych

https://www.morele.net/plyta-glowna-biostar-h61mhv2-6800308/

//Naprawdę proszę nie pisać o tym że to stara epoka, że lepiej kupić lepszą, nowszą. Pytanie dotyczy opinii o podanych dwóch płytach głównych, a nie o porównaniu tych płyt do płyt z chipsetu Z390(intel), ddr 4 itd.

Dziękuje za odpowiedzi :wink:
Biorę wasze zdanie pod uwagę, bo za moment kupuję którąś z tych :]

Ale tu naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać…

Bierz droższa

1 polubienie

Żadna, można takie kupić po 150zł.

nie kupowalem bym wogole plyty na tym sockecie ale jak juz musisz napewno nie takie drogie cos do 200 zl max

1 polubienie

Biostar. Jest uboższa, ale sklepowa i na gwarancji, a ta druga, to wątpię jakim cudem facet wyciąga nówkę po 10 latach. Biostar w tym roku faktycznie ich naklepał kilka… no i tańsza.

1 polubienie

Można nawet za 30zł na olx i raczej w taki przedział cenowy bym celował :wink:

Wydasz wiecej niż za nową, te ekstra tanie, to trupy, jednej RAM nie działa, inna nie wstaje, kolejna ma cos wylutowane…:wink:

Możliwe, że masz rację. Trzeba przejrzeć z dozą ostrożności, ale nie wydałbym wiele więcej na taką płytę. Co z tego, że kupi nówkę, jak wsadzi do niej 15-letnie podzespoły, które i tak mogą w każdej chwili wyzionąć ducha :wink:

1 polubienie

Ta, czekać rok aż ktoś wystawi aukcję, te dwie płyty znalazłem jednie jeszcze na AliExpress xd

No tak się składa że ulepszałem kompa.
Z i5-2320 zmieniam na i5-3570K

Nie no, nie 15 letnie podzespoły.
Karta Graficzna była kupywana nowa z BitKomputera, GT 1030
RAM’y z 2 x 2GB DDR3 są teraz 4GB GODRAM, 8GB HypeX, a te 2x2GB zobaczę, może będą kompatybilne i też wejdą (jak bym kupywał z 4 slotami pamięci)
Prcoesor, też nowy kupiony, też z wyższego sklepu (fizycznego), miesiąc temu
No i jedyne co stare, to dyski HDD (gdzieś z 4 lata)

Nie rób tego błędu.
Zmarnujesz tylko pieniądze.
Różnica w wydajności, względem współczesnych, będzie minimalna.
Dodatkowo dopłacisz za K, a na Biostarze nic nie podkręcisz, na drugiej zaś tez bym się bał.
Jak chcesz modernizować to tylko i7. Każdy inny wybór, to głupota. Chcesz dowodu?
Nowa I3 Intela 4 rdzenie/8 wątków, to samo Ryzeny 3 od AMD. Niżej sa tylko biurowe Athlony/Pentiumy.

Gówno.

Jeśli jedna kość 8GB to głupota.

Koncertowo utopione pieniądze. Lepszy efekt byś zyskał wymieniając HDD na SSD.