Którą płytę główną

Witam mam problem. Ostatnio popsuła mi się płyta główna i muszę ją wymienić… Z faktu iż jest krótko po świętach to ‘nie mam za dużo w portfelu’ a komputer jest mi potrzebny…  :?

 

Procesor: intel core i7 3770k

Karta graficzna: Radeon r9 270X

Ram: 16GB ram :x

Płyta główna: Poszukiwana!

Dysk twardy: Sata 2TB (w najbliższym czasie planuję zakupić 120-250GB SSD)

Zasilacz: Corsair CX 750m

Obudowa: (nie wiem czy to coś znaczy w wyborze płyty głównej…) Aercool gt-x 

 

Ktoś mi pisał żebym wybrał płytę główną “Gigabyte H61MA” lecz z kolei inna osoba pisała że ta karta jest do …@!#% i do niczego się nie nadaje i żebym wybrał ASRock’a B85M PRO4 - Haswell. Którą z tych dwóch, wy byście wybrali?? Zależy mi strasznie na czasie, więc był bym wielce wdzięczny. (Ewentualnie, jaką inną kartę byście wybrali. Nie wiem teraz ile kosztują części komputerowe w Polsce bo sam mieszkam 3/4 życia w Norwegii ale np. płyta ASrock Z77 extreme 4 kosztuje tu + - 500 zł. więc tym się do was kieruje pisząc że mam do wykorzystania jakieś 300 zł - max 400 :? 

 

Z góry dziękuję oraz życzę wszystkim wesołych świąt oraz wesołego nowego roku!

 

Twój procesor jest z serii Ivy Bridge na podstawkę 1155, natomiast proponowana płyta ASRock’a jest dla procesorów z serii Haswell z socketem 1150 (te sockety nie są kompatybilne).

 

Rozumiem że szukasz jak najtańszej płyty która obsłuży twój procesor? 

 

Za ok 300 zł jest MSI Z77A-G41  ASRock Z77 Pro3

 

320 zł MSI Z77A-G43

 

350 ASRock Z77 PRO4  MSI Z77A-G45

 

400 ASRock Z77 Extreme4

 

 

Skoro karta graficzna działa w porządku i Ci wystarcza to dlaczego ją zmieniać.

jak masz zamiar go podkręcać to raczej celuj w tę

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z77-extreme4-intel-z77-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata-raid-ddr3-sli-crossfire-z77-extreme4-458745/

falcon89 - Nie wiem jak Ci dziękować za tą pomoc z Haswell / ivy brigde. W ogóle na to nie zwracałem uwagi  :-(   (Skoro karta graficzna działa w porządku i Ci wystarcza to dlaczego ją zmieniać.- nie rozumiem o co tutaj pytasz, wybacz mi, nie raz nie do końca rozumiem pytania… Dlaczego zmieniać co.? Płytę główną?- zepsuła mi się, i komputer już na niej nie ruszy. :?    Atronics- Ty oraz Falcon proponujecie kartę ASrock’a extreme 4, kosztuje ona nieco więcej niż reszta lecz chyba w nią zainwestuje, przynajmniej jest pewniakiem  :-D 

 

A więc jeszcze raz wam dziekuję i chyba zdecyduję się na ASrock’a.

Płyta na na H61 obsługuje twój procesor ale uniemożliwia jego podkręcenie, ten ASRock ma sekcję zasilania 8 + 4 (pozwala dobrze i stabilnie podkręcić procesor).

Oo tak Falcon. Ciągle mi się myli płyta z kartą … Wybacz mi za to, haha  :shock:

 

A co do podkręcenia to dzięki, słuszna uwaga. I parę godzin temu zamówiłem extreme 4.