Która przeglądarka bierze najmniej ramu?

Która przeglądarka bierze najmniej ramu ? Pytam bo z tyloma opiniami się spotkałem, ze już nw która jest najlżejsza i zaraz dobrze otwiera strony.

Najwięcej łyka chyba Firefox u mnie najmniej bierze Chrome ale z nim jest mały problem jak używasz na lapie bo według ostatnich badań ciagnie baterie jak smok. Ja używam Chrome na tablecie który ma 2gb ram i jest git

W kwestii przeglądarek ile ludzi tyle opinii, w tej chwili to jest właściwie pojedynek między Firefoxem (i pochodnymi silnika Mozilli) z jednej strony a Chrome (i pochodnymi silnika Webkit z Operą i Safari włącznie) po drogiej stronie i Internet Explorerem (ale on się w zasadzie nie liczy) po trzeciej stronie.

 

Powiem tylko tyle że o Firefoxie panuje opinia że zabiera najwięcej pamięci ale Mozilla intensywnie pracuje nad swoją przeglądarką systematycznie obniżając obciążenie komputera (pamięci, CPU itd.) i poprawiając płynność pracy podczas gdy inni właściwie stoją w miejscu.

Ja osobiście stawiam na Firefoxa za dynamiczny rozwój.

Fakt Firefox ma przyszłość u mnie od dawna siedzi na kompie choć ostatnio używam Chrome częściej ze względu na jego 64 bit wersje (canarian). A jak chcesz Firefox w 64 bitach to waterfox

Dość mało pamięci używa też Internet Explorer 11.

Test przeglądarek WWW – która z nich jest najlepsza?(strona 2).