Która przeglądarka jest najlżejsza?

Witam!

Proszę o poradę w kwestii przeglądarek internetowych.

Potrzebuję takiej, która “zjada” najmniej ramu i która szybko się uruchamia.

W googlach znalazłem parę topiców, niestety sprzed kilku lat. Polecają tam operkę 7.xx ale wg. mnie jest troszkę za stara.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Wielki Test Przeglądarek

Ja ci polecam Firefoxa.

ja polecam firefoxa + dodatek (osobno instalowany !) o nazwie firefox ultimate optimizer (redukuje ilość zużywanego RAMu do 300-500 kb)

No bez przesady z tym ultimate optycośtam. 300kb? To nawet sama ikonka w trayu nie pracującej aplikacji zjada więcej ramu. Podejrzewam, że ta cała optymalizacja polega na wrzuceniu wszystkich procesów FF do pliku stronicowania i pobieranie potrzebnych elementów stamtąd.

Powem ci tak: zainstalałem na starym komputerze (256MB ramu, Intel Celeron 700MHz) Firefoxa 3.0.5 i Operę 9.64. Zanim odpalę FF to zdążę sobie zagotować wodę i zaparzyć herbatę. Opera startuje znacznie szybciej i jakoś tak nie muli. Aha. Firefox jest “goły” (znaczy się bez wtyczek)

Spróbuj Opery

Witam.A ja jednak polecałbym Operę.Osobiście mam ją zainstalowaną i jest super.Mam też firefox ale malo co go uruchamiam.

screen na potwierdzenie ? wiem co mówię, nie przesadzam zbyt dużo, w screenie mi teraz wyszło 900 prawie, bo filmiki dwa na YT i ściąganie pliku.

screen z menadżera, widok wydajności

screen z procesów

Oj tak bardzo tutaj próbujesz udowodnić, że masz rację, ale ty kompletnie nie masz racji. Ta twoja magiczna aplikacja sprawia tylko, że wszystko, co “produkuje” firefox trafia nie do ramu, lecz do pamięci wirtualnej. Włącz menadżera zadań przejdź do Widok -> Wybierz kolumny i dodaj “Rozmair Pamięci wirtalnej”. Zobaczysz, że to wszystko, co powinno być w ramie jest w swapie na dysku twardym. Kompletnie nie wiem co to za optymalizacja - nie dość, że sprawia, że Firefox trzyma swoje dane na dysku, z którego wolniej wczytuje niż z pamięci ram, to jeszcze zwiększa użycie procesora.

I gdzie tu jakiś sens? :expressionless:

Dla mnie najlżejsze wrażenie sprawia Opera i Chrome.

http://windowseven.eu/artykuly/test_seven_vs_vista/

Tu masz prędkość uruchamiania niektórych przeglądarek.

Opera to kombajn ale bardzo mało pobiera RAMu i CPU w porównaniu z gołym Firefoxem. Opera otwiera sie w trymig :wink: