Która przeglądarka jest najszybsza?

Zainstalowałem Archa na starym laptopie z Celronem jednordzeniowym i 256MB ramu. Jaka przeglądarka internerowa będzie szybsza? Opera, czy chromium?

Raczej żadna z nich, potestuj sobie np. Luakit, jest lekka i szybka, obsługa troszkę odbiega od standardów, ale to kwestia przyzwyczajenia :wink:

Raczej najnowszy Firefox powinien chodzić bardzo optymalnie :slight_smile: a jak nie to zobacz SeaMonkey.

Jeśli ktoś szuka czegoś lekkiego, to Firefox również odpada, u mnie Firefox uruchamia się po raz pierwszy około 20 sekund, Luakit uruchamia się w jakieś 5 sekund i zajmuje mniej zasobów, niż Firefox.

 

Rzeczywiście działa naprawdę fajnie i szybko, choć na początku trzeba się przestawić :slight_smile:

Możesz sprawdzić jeszcze QupZilla

http://www.qupzilla.com

Chyba wypróbuję Luakit. Trzeba się tylko nauczyć skrótów klawiaturowych. Jako, że często używam Vima, nie powinno być to problemem :wink:

Polecam firefox 3.6.28. U mnie na 256mb RAM chodził znośnie.

Luakit już jest pewnie bardziej zgodny z HTML 5 niż ta przedpotopowa wersja Firefoxa.

Osobiście polecałbym Chrome’a / Chromium ale bez dodatków. 

 

Chromium na 256 MB ramu? To się chyba nawet nie włączy. U mnie przy 1 GB ramu po otwarciu więcej jak 3-4 zakładek zaczyna się mulić tak, że się nie da korzystać.

Chromium jeszcze bym uwierzył i być może jakoś by się dało ale Chrome nigdy. On sam a sobie jest zasobożerny nie mówiąc już o kartach, wtyczkach i rozszerzeniach.

Chrome uruchamia każdą kartę jako osobny proces, dlatego może nie działać wydajnie na słabszym sprzęcie.

Na starym laptopie z procesorem Celeron bodajże 1.4 i 256 MB ramu Chrome bez dodatków ładnie sobie radził więc dziwi mnie to że komuś muli. Warto używać na takim sprzęcie tryby incognito aby żadne dane nie były zapisywane, wtedy nieco odciąża się i pamięć i samą przeglądarkę.

Wypróbuj najnowszego stabilnego Firefoxa 27. Tak z ciekawości pobawiłem się nim dzisiaj dłużej i Chrome wyleciało na dobre. Firefox kilka stron na raz w osobnych zakładkach otwiera praktycznie dwukrotnie szybciej niż Chrome. Przynajmniej na moim dziadku jednordzeniowym Sempronie.

Firefox jest dobrą przeglądarka, ale nie nadaje się na słabszy sprzęt. Autor ma 256MB RAMu, u mnie Firefox z otwartą jedną stroną zajmuje więcej, a odlicz jeszcze kilkadziesiąt MB RAMu na system.