Która przeglądarka lepsza dla słabszego PC? Chrome vs FF

(Chateau de Jabol) #1

Która przeglądarka będzie lżejsza, fajniejsza dla PC?

(Freeq52) #2

A nie możesz sam sprawdzić, co będzie Ci lepiej chodzić, przecież obie przeglądarki są darmowe, ich pobranie to kwestia sekund, co za problem?

W teorii lepiej powinien chodzić Firefox bo jest mniej zasobożerny, w praktyce jednak szybkość Chrome może być tu znacząca i to również on może sprawiać wrażenie lżejszego.

Inną sprawę jest też ten "słabszy PC". Co to za komputer? Bo dla każdego "słaby" może oznaczać zupełnie inną maszynę.

(Conclusion) #3

Dla słabszego PC zdecydowanie Comodo Dragon -czyli Chrome pozbawiony przez firmę Comodo luk i wzmocniony zabezpieczeniami security.

Warto przetestowac

(Chateau de Jabol) #4

Dobra nie dogadamy sie, dzięki :wink:

(nnick) #5

A ja powiem: Opera, ha!

(pgr) #6

Słaby a słaby to różnica - ja mam słabego i zdecydowanie najlepiej wypada Opera

ale gdybym wybierał z pomiędzy Fx a Chrome to jednak Firefox

512 ramu, XP, Athlon 1.8 GHz

(Rradek22) #7

Chateau de Jabol ,

Zacznij od napisania jak słaby

Prosisz o porady a nie napiszesz do jakiego kompa #-o

(msb156) #8

też mam słaby komputer i używam od kilku już lat opery z wtyczką do usuwania reklam, chrome też będzie dobre, FF odradzam

(flaszer) #9

Słaby to znaczy, że pewnie ilością pamięci RAM nie grzeszy. W związku z tym Firefox pod tym względem wygrywa z Chrome, który z edycji na edycji znacząco zwiększa swój apetyt, niestety.

(sadaj72) #10

W praktyce na 256MB RAM każda przeglądarka działa szybciej niż chrome, wydaje mi się że opera wypada najlepiej, korzystałem niedawno na laptopie z PIII z 256MB RAM.

Przy 512MB i procesorze >1GHz wynik może być jednak inny, dlatego powinieneś podać specyfikację pc.

(Marcin1025) #11

firefoxa na takim sprzęcie lepiej nie instalować bo będzie brał dużo Ram,tak jak wyżej opera albo chrome

(eddie71) #12

Tytuł mylący.

Nie podałeś od jakiego sprzętu słabszego.

Można to różnie interpretować.

W treści tematu za mało napisałeś i nie podałeś o co chodzi.

Mój sprzęt jest słabszy (C2D 4GB ram DDR2) i Firefox dobrze pracuje.

Zainstaluj obie i sam wybierz.

(flaszer) #13

Tak czy siak, nie trzeba przeglądać testów żeby zauważyć, że Chrome konsumuje dużo więcej pamięci przy takiej samej ilości otwartych kart niż Firefox. Do tego dochodzi fakt, że każda karta w Chrome to osobny proces, Firefox natomiast działa tylko na jednym - tutaj też płynność może być mniej zadowalająca na maszynach z jednordzeniowym procesorem. Faktów się niestety nie przeskoczy.

(system) #14

Opera wypada najlepiej na słabych komputerach

(Chateau de Jabol) #15

Która z tytułowych przeglądarek jest lepsza biorąc pod uwagę aspekty tj.

• bezpieczeństwo

• szybkość

• obciążenie PC

* ilość zajmowanego miejsca na PC przez sam program po instalacji nie gra roli

(system) #16

Nie wiem, jak jest z bezpieczeństwem, ale biorąc pod uwagę szybkość i obciążenie, to Google Chrome zdecydowanie wygrywa z FF.

(Chateau de Jabol) #17

Ok, dzięki. Wezmę pod uwagę twoją opinie :slight_smile:

(flaszer) #18

A może to rozwiniesz dla potomnych. Lepiej pod względem czego? Jak wygląda zużycie pamięci/responsywność?

(roobal) #19

Następnym razem po prostu doprecyzuj w już istniejącym wątku , zamiast je dublować. Każdy kolejny dubel, jakiegokolwiek twojego tematu będzie od tej pory usuwany bez powiadomienia. Obecny wątek łączę z poprzednim.

(Chateau de Jabol) #20

Ok.